Kezdőoldal » Állatok » Lovak » Miért kezdett el bakolni?

Miért kezdett el bakolni?

Figyelt kérdés

Adott egy fiatal herélt, kb egy éve lett belovagolva. Az elejétől kezdve velem volt és szinte csak én ültem rajta.

Az idő 70%-ában inkább hajtós, a jármódok szóra mennek, de nem mindig könnyű nála elérni, hogy a minimum sebességét meghaladja, de ha van kedve, akkor az is könnyen állítható.

Egyébként egy kisangyal szinte csak nyakmadzaggal el tudom lovagolni.


Az elmúlt egy évben sose bakolt alám vagy csinált bármit, ami veszélyeztetne, de az elmúlt két hétben kétszer is volt olyan, hogy amikor nem engedtem úgy menni, ahogy ő akart (gyorsabban mint, ahogy én akartam) alámbakolt kettőt-hármat. Utána mintha mi se történt volna csináltunk mindent tovább, ahogy annak rendje.



jan. 21. 08:16
 1/6 anonim ***** válasza:
100%

Látatlanban nem lehet megmondani, de pár dolog, ami miatt lehet:

-nem jó rá a nyereg, nyomja valahol

-jó kedve van "túlságosan"

-nincs letisztázva, hogy ki a főnök, ezért ellenkezett

szerintem érdemes először azt kizárni, hogy nem fájdalomból csinálja-e.

jan. 21. 10:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

Egyetértek az előzővel, az egészségügyi problémákat kell kizárni elsőnek, hiszen ha valami fáj neki kiválthat tőle a korábbitól nem megszokott reakciót.

De akár az is benne lehet a pakliban, hogy csak próbálkozik kicsit, akkor viszont mielőbb tisztázni kell, hogy ki a főnök.

Egyébként is télen minden ló aktívabb kicsit. Az én lovam se szokott sosem bakolni, de most télen sajnos kevesebbet is dolgozott, sőt bevallom amikor ez történt előtte nagyon régen ment( időjárás, betegség, vizsga minden ) és én is kaptam párat belőle. De én ennek például nem tulajdonítok nagy feneket; mivel tudom, hogy mi az oka. Neked is meg kell azt találni.

jan. 21. 22:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:

Köszi


Egyik alkalommal volt rajta nyereg (az a western, amit több mint fél éve használok rá) szerintem jónak kéne rá lennie, de nem mondhatom 100%-ra. Másik alkalommal szőrén ültem.

Én azért nem feltétlenül gondolom, hogy fájdalomból csinálná, mert annyira nem gyakori, egy harmadik nap halál nyugodtan elvan és semmit se csinál.

jan. 21. 22:16
 4/6 anonim ***** válasza:
Most, hogy hidegebb az idő csípi a seggüket rendesen. Nálam a rendszeresen dolgozó lovak is néha nem bírnak magukkal. De simán lehet hiszti vagy hatalmi játék is.
jan. 23. 07:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

Első vagyok, csak zárójeles megjegyzésként, hogy ha a nyeregtől fáj a háta, az kijöhet ugyan úgy szőrén lovagláskor is (mert ha fáj a háta a nyeregtől, annak kell regenerációs idő, és ha még úgy ülsz rá, hogy a nyereg megnyomta, az ugyan úgy tud neki fájni)

Csak azért írom le, mert emlékszem, hogy én régebben azt hittem, hogy ha szőrén IS bakol, akkor az biztos nem a nyereg miatt van. (Pedig de, lehet.)

Azt ki tudod még próbálni, hogy lovaglás után a hüvelykujjadat végighúzod ott, ahol a nyereg felfekszik úgy, hogy nyomod a hátizmát. Nyilván ésszel, de azért nem annyira finomkodva (kipróbálhatod pl a saját combodon, hogy mi az az erősség, ami még nem túl durva). Ha ilyesmire rogyasztással reagál, az tuti jele, hogy nem jó a nyereg.


De egyébként a többieknek is igazuk van, a hűvösebb idő miatt is lehet jó kedve.

jan. 31. 13:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:

Köszönöm szépen!

Ma kipróbáltam, semmi reakciót nem mutatott rá, úgyhogy szerencsére nem a nyereg lesz az.

febr. 1. 17:39

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!