Kezdőoldal » Állatok » Lovak » Ha ugrás közben úgy erzem...

Ha ugrás közben úgy erzem leesek, akkor nincs tehetségem a lovagláshoz?

Figyelt kérdés

7 éve lovagolok, 2 éve ugrok de a legmagasabb 70cm volt, általában 50cm-ert ugrok de rohan a lovam és úgy érzem nagy energiabefektetés kell, hogy megmaradjak rajta.

Mi lenne akkor 110-es ugrásoknál. Azért furcsa, mert kisgyermekek simán ugranak 70cm-es akadályokat, én meg már 20 éves vagyok. Igazából nem is tudom, hogy rohan-e a lovam, az oktató sosem mondja, hogy rohanna. Lehet csak nekem gyors.


jan. 24. 12:35
 1/9 anonim ***** válasza:
95%
Szimplán még gyakorolnod kell. Ne másokhoz mérd magad, hanem mondjuk az egy-két évvel korábbi önmagadhoz, egyből látod a fejlődést.
jan. 24. 13:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim válasza:
100%

Magadban vagy bizonytalan szerintem. Gondolj bele mikor mi magunknak is át kell ugranunk egy akadályt és miután meglep egy bizonyos határt mindig megállunk mert félünk.

Szerintem veled is ez van, bizzmagadban és jobb lesz :))

Próbálj olyan gyakorlatokat vegezni pl ügetésben ahol dobálod a labdát avagy lehajolsz valamiért.

Ez két dologban fog segíteni. Egyrészt javítja az egyensúlyod másrészt pedig mással vagy elfoglalva és nem az ülésen aggodsz.

Lábadat pedig jobban szorítsad oda a nyereghez. Talán ez is adhat egy kis biztonság érzetet.

Vagy ugorj le magasabb helyekről, így jobban hosszá szoksz a leugrás érzéséhez.



Remelem tudtam segiteni, bar én nem ugratok, de lovaglok 6 éve.


Ui. Szerintem lovagolj pár órát szőrén (ugratás nélkül) és az majd tudd segíteni még a lovon való fennmaradáson

jan. 24. 15:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim válasza:

Szerintem nem gond, az önbizalmad növelése ezügyben illetve ez vagy ehez hasonló dolgok/gyakorlatok gyakorlás segítene ezen szerintem, de csak ha mindkettőt fejlesztted akkor van ennek értelme.


2-es, 3-as és 4-es akkor mondjatok róla véleményt ha tényleg van tapasztalatok róla és ténylegesen ültetek és vezettetek lovat segítség nélkül több alkalommal is sikeresen

jan. 24. 15:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
2%
Nem volt elég a kiképzésed, a honfoglalásbeli magyarok hátrafelé tudtak íjjal lőni és csatákat döntöttek el.
jan. 24. 16:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
15%

És ráadásul már 7 éves korukra.

Ő meg 7 éve csinálja és épphogy megtanult leugrani a lóról

jan. 24. 17:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
100%
Edzőként azt mondanám, hogy itt több dologban lehetne (és kéne ) változtatni. Az egyik, ami nem tudom megvan-e, hogy az edződ bíztat-e, bátorít-e. Ez alap. Kettő: egyensúlygyakorlatokat kéne végeznetek, mindenféle jármódban, cavaletti munka dögivel. 3: kisebb ugrásokon kéne gyakorolnod, rávezető rudakkal, sokat. 4: más lovakon is kéne ülnöd. Nem tudom, ebből mi vagy mik azok, amiket próbáltatok, de drukkolok Neked! :)
jan. 24. 20:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
Az ugrást én se érzem annyira, viszont idomítani szeretek és szerencsére van is érzékem hozzá. Elvagyok méteres ugrások nélkül is.
jan. 26. 07:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim válasza:
39%
De a lovaglás nem sport
jan. 26. 08:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
Az edződ mit mondott erről a problémádról? Érdemes lenne vele is megvitatnod, mégis csak ő az edződ, ő látja, hogy mit és hogyan csinálsz, ő tud leginkább segíteni a problémádon - viszont, ha nem is mondod neki, akkor kevesebb esélye van megtudni, hogy mi jár a fejedben...
jan. 27. 19:32
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!