Kezdőoldal » Állatok » Lovak » Másfél éve lovagló, lépni,üget...

Másfél éve lovagló, lépni,ügetni tudó lovas készen all a ló bérlésre?

Figyelt kérdés
Sziasztok! Egy barátom a nyárra ki szeretne bérelni egy lovat. Másfél éve lovagol abban a lovardában, viszont nem tud még ,,reflexből" ügetni. Szerintetek így is ki tudja bérelni? Csak a pályán szeretne fejlődni vele lépésben és ügetésben, a pucolást, felszereléseket, futószárazást mind tudja. Nyárig miben kéne elsősorban fejlődnie ahoz hogy megbízzanak benne és odaadják a lovat? Szerintetek készen áll rá?

márc. 1. 10:34
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:

Ez a ló bérlés általában úgy néz ki, legalábbis felénk, ha lovardától bérli ki a lovat, magyarán fizeti a bértartás felét és esetleg egyéb költségeket és a ló marad a lovardában. Nálunk a lovarda rengeteg iskolalovat adott ki amikor már kezdett lefőni a kávé nekik, így próbáltak + pénzhez jutni. Ilyenkor szerintem mindegy, hogy milyen szinten van az illető, mert a ló marad a loviban, edzésen úgyis részt vesz ergo tovább tud fejlődni.

Ha magán személy lovát akarja kibérelni, akkor valószínűleg nem fog lovat kapni. Mivel ott elvárás a három alapjármód stabil ismerete és elsajátítása. Ott már az edzői jelenlét is korlátozott és valójában senki nem fogja egy kezdőnek adni a lovát.

Pontosan nem tudom, hogy nálatok, hogyan nézne ki a ló bérlés, ezt nem fejtetted ki. De én ezt a kettőt ismerem és le is írtam mikor jó ötlet.

márc. 1. 10:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
100%
Ha vágtázni nem is tud, és még az ügetés se megy rendesen, akkor a barátodnak még futószáron kellene szerintem lennie.
márc. 1. 10:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 A kérdező kommentje:

1-es! Nálunk a lovatdából szeretne kibérelni egy lovat, ugyanúgy van nálunk is ahogy leírtad, edzői felügyelet, költségek a barátom fizeti és a ló marad a lovardában.

2-es! Igen, futószáron is szokták oktatni, hogy fejlődjön az ülése. Már önállóan üget csak nem olyan berögződött még. A vágtánál végképp nem tart ezért is bizonytalan a dolog, de reménykedünk, hogy nyárig még sokat fejlődik.

márc. 1. 10:56
 4/12 anonim ***** válasza:
52%

Másfél év után még ügetni sem tud rendesen, pedig futószáron is edz?

Bocs, de akkor vagy nagyon keveset jár, vagy az edző nagyon rossz vagy a barátod nagyon tehetségtelen. Ha az első eset áll fent, akkor persze lehet értelme a dolognak, de az utóbbi kettőnél nem sokat látok jelenleg ezen a helyen.

Amúgy erre a kérdésre is csak az oktató tudna válaszolni, hiszen neki kell ismernie a lovasa tudását és hogy van-e hozzáillő bérelhető ló a lovardában.

márc. 1. 12:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
68%
Nem lényeg mióta lovagol. Nincs olyan szinten, hogy lovat béreljen. Majd akkor. Ha három jármódban szabadon stabilan dolgozik, lovardai alakzatok mennek és piciket tud ugrani minimun.
márc. 1. 13:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
ahhoz
márc. 2. 15:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
Minek lovat bérelni, ha még kezdő? Azt a pénzt költse intenzívebb edzésekre, pl heti 3* járjon. Vagy keressen olyan helyet, ahol fejlődni is tud. Neki egy normális edzőre van szüksége nem "saját" lóra.
márc. 2. 23:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
Én úgy értelmezem továbbra is a kérdező kérdését, hogy attól még ugyanúgy edzővel lovagolna, edzésre járna, a ló maradna ugyanott. Ilyen szempontból teljesen mindegy kezdő e az illető. Viszont, kezdőként egyébként hasznos ha minél több lovon lovagol az ember. Mindegyikőjüktől sokat lehet tanulni. Ezért pedig mégsem annyira ajánlatos
márc. 2. 23:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 A kérdező kommentje:
Itt sajnos az edzővel van a gond, nagyon szeretne fejlődni ezért gondoltuk a bérlést, mert nem csak lovaglásban hanem a ló körül végezhető teendőket is meg szeretné tanulni. Járna 3x is egy héten de iskola lovagoltatás csak heti 1x van. Én is úgy érzem, hogy baromi lassan halad. Alakzatokat, ügetés-lépés díjlovas programokat tudja, ügyességizett is. Köszönöm a válaszokat.
márc. 6. 21:27
 10/12 anonim ***** válasza:
Ha az edzővel van a gond akkor én inkább a lovarda váltáson gondolkoznék el, olyan helyre járjon ahol vállalják többször egy héten, többet fog fejlődni is. Tudom tapasztalatból, hogy ez nem mindenhol van így. De ilyen esetben a ló bérlés nem lenne jó ötlet szerintem.
márc. 6. 21:30
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!