Kezdőoldal » Állatok » Lovak » Vágta vagy ügetés a könnyebb?

Vágta vagy ügetés a könnyebb?

Figyelt kérdés
Lovagolni fogok járni, az lenne a kérdésem, hogy szerintetek melyik a könnyebb? Ügettem már párszor, és elég jól ment, de a lovas barátnőm azt mondta könnyebb a vágta. Ez csak egy szimpla kérdés, érdekel:) Nem szeretnék versenyekre járni ezért csak hobbi szinten fogok, oktató nélkül. Esetleg mikor kezdjek el majd vágtázni? Vagy mikor lehet mondani, hogy már valaki tud ügetni? Ne haragudjatok ezért a "semmilyen kérdésért" csak érdekel ti mit gondoltok:)!
márc. 7. 19:59
1 2 3
 1/21 anonim ***** válasza:
98%
A vágta olyan, mint egy hintaszék szinte, pláne western nyeregben.
márc. 7. 20:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/21 anonim ***** válasza:
100%
Jaajj, lemaradt, mindenképp oktatóval tanulj, ha már megy az összes jármód, lehet nélküle, de minimum annyit tanulj meg normálisan.
márc. 7. 20:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/21 anonim válasza:
11%

Én járok Lovagolni, már egy-és-fél- éve. Már mindent csinálok EGYEDÜL, szóval Én biztos bírok segíteni ebbe a kérdésedbe. Mivel Én profi Vagyok benne, így Nekem mindkettő könnyű. De kinek-hogy. De egy tapasztaltnak mindkettő.


Ha pedig nem lesz oktatód akkor először szokjad a lépést, lovon ülést-ÚJRA.-Mivel már Lovagoltál. Majd a lépés után kikönyített ülés-LÉPÉSBEN!! Ha TE ÚGY ÉRZED HOGY Elég nyugodt vagy ahhoz hogy ügess, és elég bátor és újra hozzá szoktál, akkor Ügetés! Először Könnyűügetés, majd Tanügetés!, Kikönnyítettügetés!Ezeket Gyakorold SOKÁIG!!! Ha MEGVAN A SOK GYAKORLÁS!!!-, , És Úgyérzed Van:Merészséged,Nyugottságod,Sok gyakorlásod!!!!!-Akkor Jön a Vágta!!!!!

márc. 7. 20:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/21 anonim ***** válasza:
100%

"Mivel Én profi Vagyok benne, "


Picit vegyél vissza, hány éves vagy? 18 alatt tippelem. Ne gyakoroljon egyedül, mert így fog rögzülni hiba, rosszabb esetben elég súlyos...

márc. 7. 20:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/21 anonim ***** válasza:
100%

Hármas válaszon kiégtem😂😭Az igazi lovas soha sem fogja magára azt mondani, hogy profi hiszen a lovaglás olyan sport, hogy mindig van még valami újat tanulnod. Illetve a tanácsod sem helyénvaló, bármennyire is vagy profi, valószínűleg az oldalra való regisztrálás korhatárát sem ütöd még!

Kérdezőnek, ha tényleg lovagolni szeretnél keress egy edzőt és úgy vágj bele. Egyedül roppant balesetveszélyes és rengeteg hibás dolog rögzülhet. Tiszteld meg a sportot azzal, hogy komolyan űzöd, szakképzett edző segítségét kéred!

márc. 7. 22:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/21 anonim ***** válasza:
100%
Nagyon eltérő lehet, hogy kinek mi megy könnyebben, de ha igazán jól akarod csinálni, akkor nem kell ilyeneken gondolkoznod. Egyébként van olyan ló, aminél egyszerűbb a vágta, valamelyiknél az ügetés. De ha mindent tényleg igazán jól akarsz csinálni, és nem csak szépen akarsz ülni és fent maradni, meg előre-hátra, jobbra-balra menni a lóval, akkor a lépést szokták a legnehezebbnek mondani. (Amikor már a ló egyensúlyát, stb. kezded befolyásolni)
márc. 8. 07:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/21 anonim ***** válasza:
100%
Ja és persze annyit hozzátennék, hogy lehet hogy fent maradsz a lovon, de rendesen lovagolni sosem fogsz megtanulni szakember nélkül, vagy rossz szakemberrel. Rengetegen járnak gagyi oktatókhoz-edzőkhöz, és még úgy sem megy nekik. Akik igazán jó szakemberhez járnak napi szinten, azok talán minimum 5 év alatt megtanulnak rendesen.
márc. 8. 07:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/21 Sssaszem ***** válasza:
10%
Elszomorodom, hogy a lovaglás az egyetlen sport amiben mindig van mit tanulni? A többi sportban meg nem?
márc. 8. 10:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/21 anonim ***** válasza:
100%

A lótól is függ, hogy melyik járásmódban könnyebb.

De én pl. évek alatt sosem tudtam megtanulni vágtázni.

márc. 8. 11:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/21 Sssaszem ***** válasza:
Kedves 10-es Miért nem tudtál megtanulni vágtázni az évek alatt?
márc. 9. 08:56
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!