Kezdőoldal » Állatok » Lovak » Ezzel tudok valamit kezdeni,...

Ezzel tudok valamit kezdeni, vagy nem az én gondom?

Figyelt kérdés

Adott egy ló a szomszédban, akin mindig zablás kötőfék van (nem tudom hogy mondják). Akárhányszor megyek el otthonról mindig így látom legelni. Megkérdeztem a szomszédot, hogy ez mire jó, és azt mondta hogy könnyebben tudja kihozni a legelőről, és nem kell minden alkalommal szenvedni vele hogy bevegye a zablát. “Meg amúgysem zavarja”.

Kihez tudok fordulni segítségért? Nem vagyok profi a lovak területén, de ránézésre nem egészséges ez a lónak. Vagy csak túlreagálom?


máj. 12. 22:29
 1/5 anonim ***** válasza:
10%
Túl reagálod. A lónak igen is szükség van zabolára hogy megfelelően tudjuk irányítani őket. Természetesen kivétel a betanított lovak. Falun nőttem föl, és ló tenyésztéssel foglalkozunk
máj. 12. 22:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
Én értem, de 0-24ben? Tudom hogy kell zabla a lovakhoz, itt a hangsúly azon van hogy a legelőn is mindig rajta van, és sosem veszik le róla
máj. 12. 23:21
 3/5 anonim ***** válasza:
100%

uhh basszus.


Jegyző a helyi állatvédelmi hatóság, ott tudsz érdemlegesen érdeklődő, jelezni bármit. Ez nagyon nem oké.


1-es nem kell itt a kamu válasz, nem láttál még lovat se közelről

máj. 13. 07:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
100%
Ez nem normális és nem is helyes. Ahogy előttem is írták próbáld a hatóságokkal felvenni a kapcsolatot ha tényleg szeretnél tenni valamit a ló érdekében lehetőleg mielőbb. Sosem értettem, hogy aki nem ért a lovakhoz miért tart lovat… de hát sajnos mindig vannak ilyen emberek.
máj. 13. 08:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim válasza:
Próbáld a hatósággokkal és állatvédő szervezetekkel felvenni a kapcsolatot. Esetleg a körzeti állatorvossal. Ez nem tesz jót a lónak
máj. 18. 20:27
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!