Kezdőoldal » Állatok » Lovak » Mi a kényelmesebb?

Mi a kényelmesebb?

Figyelt kérdés
Ügetés vagy az a galopp? Nem értek a lovakhoz, csak kíváncsi vagyok, ha akartok felvilagosithattok a lovakrol
máj. 15. 13:43
1 2
 11/13 anonim ***** válasza:
100%
Egyetértek a 7essel, nem tudom miért lett lepontozva. Egy jól képzett ló a lovas alá dolgozik, úgy mozog, hogy a lovast folyamatosan leköveti, 'hordozza', nem pattog és nem mozog úgy, hogy a lovasnak többletmunkát kelljen végeznie. Egy magasan képzett ló csípője úgy mozdul, ahogy a lovasé, nem többet, nem kevesebbet. Emiatt a lovas nem fog többletterhelést viselni, csak annyit, amennyit ő bevállal. Egy pattogós ló is megtanulhat finoman, puhán lépni, és egy laposabban mozgó ló is képes a passagera.
máj. 15. 19:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/13 anonim ***** válasza:
100%

Köszönöm 11-es! Valahogy így gondoltam.

Amikor egy ló pattogósan mozog, akkor a mozgás a lábakból adódik, nem a hátból. Ez azt is jelenti, hogy a mozgás a lábakból egy feszes háton keresztül zajlik (amit láthattok a legtöbb díjlovasnál manapság még olimpián is, de aki nem hiszi, járjon utána), ami a lábai és a hát gyors elhasználódásához vezet. Ez azt jelenti, hogy az a passage, az a piaff, az a nyújtott ügetés, amit akár az olimpiákon is láthattok, nem jó a lónak, és nem is kényelmes a lovasnak. Ezek a feladatok helyesen is végrehajthatók, de közel sem olyan látványosak a laikus szemnek, ezért nem ez lett ma divat.

Igen, tudom, hogy az egyszerű ügetés és vágta jármódokról van szó, de higgyétek el, ugyanígy megy ez ezeknél is. Egy jól képzett ügetésben valójában még lebegőfázis sincsen. A pattogás mint egy megfeszített rugón, a megfeszült háton keresztül zajlik, ennek egy jól képzett, elengedett lónál nincs helye egy sima ügetésben. Igen, minden ló képezhető jól. Ez a fajta helytelen pattogás, ami mind az ügetést, mind a vágtát kényelmetlenné teheti nem összetévesztendő például a helyes passageban létrehozott lebegőfázissal.

Akinek kérdése van, vagy nem ért velem egyet nyugodtan kérdezzen, de arra kérem, legyen nyitott, és ne csak azért utasítsa el a szavaimat, mert ő eddig nem így tanulta.

máj. 15. 20:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/13 anonim ***** válasza:
100%

Itt egy példa egy pattogós, mentálisan és fizikálisan feszes lóra:

[link]

máj. 15. 20:59
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!