Kezdőoldal » Állatok » Lovak » Lóval úszás? Lehet belőle baj?

Lóval úszás? Lehet belőle baj?

Figyelt kérdés
Sziasztok! Nyáron szeretnék majd menni a lovammal az egyik tóba úszni, egy kicsit félek tőle, hogy nem e lehet valami baj belőle. Eddig régebben más lóval csak megmártózni mentünk be a tóba, viszont én kifejezetten úszni gondoltam vele. Volt már aki úszott a lovával? Ha igen akkor milyen volt, mire kell figyelni?
máj. 22. 16:13
 1/2 anonim válasza:
100%
Én még nem úsztam lóval, de elmondom a véleményem. 1. Ne egyedül menj. Ha mész akkor edzővel, barátokkal vagy bárkivel aki tud segíteni hogyha baj lenne. 2. Legyen kellő biztonság. Tehát a lóra és rád is védőfelszerelés és ne menjetek túl mélyre inkább csak a széle felé. 3. Ez a legfontosabb. Legyen jól kiképzett lovad. Ne legyen ijedős, ne féljen a hideg víztől, és legyen megfelelő izomzata ahhoz hogy úszni tudjon a vízben úgy is hogy a hátán vagy. Fokozatosan szoktasd a vízhez mielőtt teljesen belemennétek. Én ennyit tudok ajánlani, de beszélj az edződdel/szakértőkkel/olyannal aki már úsztatott lovat. Emellett ha kiskorú vagy(ezt nem írtad, de fontos hozzátenni) akkor beszéld meg a szüleiddel hogy megengedik e
máj. 22. 16:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:
100%
Arra is figyelj, hogy lehet-e, legális-e abban a tóban úszni. A legtöbb helyen nem szabad.
máj. 22. 21:37
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!