Kezdőoldal » Állatok » Lovak » Lovam lépésben nagyon hosszúak...

Lovam lépésben nagyon hosszúakat lép, szinte lelépi a mellsőket, ám ügetésben már kapkodja őket és inkább rövidebbeket lép, Mi lehet az oka?

Figyelt kérdés

(legalábbis minden fénykép mikor rajta ülök olyan, mintha alig menne, nem lendületesen, hanem szinte egyhelyben). Mi lehet ennek az oka?

Egyépként mikor rajta ülök ezt nem érzem, de minden fotón így látszik. Hosszas cavaletti munkával (tavasztól erőnléti edzésbe kezdek, izmot pakolok rá és javítom az állóképességét, cavaletti, stb.) meg lehet nyújtani neki hogy automatikusan hosszabbakat lépjen? Régen már Cavalettiztem vele, rúd felett tökéletesen nyújtotta a lábát de utána megint ugyanúgy.


2011. jan. 13. 18:23
 1/7 anonim ***** válasza:
Valószínűleg nem jól lovagolod. De ezt vakon tudod ki a halál tudja megmondani... Keress föl egy edzőt/szakembert stb.
2011. jan. 13. 19:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
tavasszal vagy nyáron az is meg lesz szerintem. köszi a választ.elképzelhető hogy nem jól, fájdalmaim vannak és nem mindig megy a helyes ülés..
2011. jan. 13. 20:24
 3/7 anonim ***** válasza:
Vágtában is rövideket lép a hátsókkal? Mert akkor a lovat ellustult, és alig hazsnálja a hátsó lábát, miközben annak dinamikusna kéne mozognia. Az edző segiteni fog rajta. Vedd rá a pacit, hogy használa a hátsó lábait, és edz vele sokat.!
2011. jan. 14. 08:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:

Cavaletti szerintem is és sok sok terep. Ott is így megy? Kinn nagyobb a menőkedv, meg ha többen vagytok a többi ló is húzza.

Esetleg érdemes lenne egy csontkovácsot is felkeresni, lehet ízületi probléma is. ( Nekünk volt egy csikónk, amelyik féléves korában kimászott az 1,50m-es boxajtón és a csípőjére esett, addig nagyon szépen nyújtott, utána már nem tudott úgy nyújtani).

2011. jan. 14. 11:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:
nem, nem fáj (már( neki semmije, de hosszú pihenőn volt, nyáron egy balesete előtt is ugyan ez volt.. Lehet majd alám pakolja magát rendesen ha szépen támaszkodik, nem lép hosszúakat, hanem magasra emeli őket.. De emlékszem, volt hogy úgy futószáraztam, hogy a fejét szépen lehajtotta és hosszú, lassú de dinamikus léptekkel ügetett. Ez egyszer volt, egyépként felemeli magasba a fejét és több kicsit. Igaz most lesz 4 éves.. Majd meglátom hogy hordja magát alattam mikor elkezdem rendesen edzeni! Köszi a válaszokat!
2011. jan. 14. 14:55
 6/7 anonim ***** válasza:
Ó hát 4 évesen még csak most kéne belovagolni! Lehet nem elég erősek a hátizamai. Akkor esetleg érdemes merevkikőtővel sokat futószárazni és úgy cavalettizni.
2011. jan. 14. 21:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
A lovaglással lesz a probléma. nem megfelelő az előrehajtó segítség. Kérj segítséget tapasztaltabb lovastól, de legjobb egy edző.
2011. jan. 18. 14:44
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!