Kezdőoldal » Állatok » Lovak » Mi az a heveder féleség, amit...

Mi az a heveder féleség, amit néhány kancára tesznek elléskor? Mi ennek a funkciója?

Figyelt kérdés
2011. febr. 18. 22:46
 1/7 anonim ***** válasza:
Hát ha linkelnél egy képet az sokat segítene... Az egyetelen ami így eszembe jut, hogy a hevederhez erősített műszer figyeli a ló izgalmi állapotát, vagy testhelyzetét stb. Nyilván van bene egy rádiadó, amihez tartozik vahol egy riasztó, tehát az ellés megkezdődését próbálja jelezni a lovásznak.
2011. febr. 19. 11:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:

[link]

ez lenne az

2011. febr. 20. 00:52
 3/7 anonim ***** válasza:
Én ilyet még életemben nem láttam. Néztem már élőben is nem 1x és interneten is. De még egyiken se láttam "heveder féleséget" ! Lehet, hogy a lónak nehéz ellése volt és ezért rakták rá. De ilyet még sose láttam, és nem is halottam erről!
2011. febr. 20. 20:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim válasza:
Mondjuk ha fel kelle emelni a lovat akk az kell...Azt a cuccot felcsigázzák és ugy :):)
2011. febr. 21. 19:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
Szerintem ez arra való, hogy szüléskor a nyomásokat felerősítse, plusz ennél fogva meg lehessen mozdítani a lovat.
2011. febr. 24. 04:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

Igen, csakha megnézitek, akkor a bordájánál van, ott nem lehet nyomást erősíteni, ellenben meg lehet fullasztani, ha elég szorosra húzod. Felemelni dettő nem lehet bordánál, ugyanezen okból, ráadásul azt hámmal csinálják.

Az lesz, amit először mondtam, érzékelő, a hátán pedig az az izé a rádióadó.

2011. febr. 24. 08:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim válasza:
Elég régóta foglalkoznak a családomban lótenyésztéssel,de ilyesmi hevederrel ill érzékelővel még nem találkoztam.Pár éve már VEB-kamerával figyelik a kancákat ellés előtt.
2011. febr. 25. 11:17
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!