Kezdőoldal » Állatok » Lovak » Mi az az osztálylovaglás?

Mi az az osztálylovaglás?

Figyelt kérdés

Szeretnék járni lovagolni, megnéztem a lovarda honlapját, és ott van egey ilyen ehetőség, hogy osztálylovaglás.

Ez mit jelent?

És a futószáras lovaglás?


Köszi a válaszokat :)


2011. márc. 24. 19:52
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:

Az osztálylovaglásnál szabadon karámban mész, de nem nyitott pályán "terepen" hanem karámban. Futószáron pedig az oktató fogja a lovat a kör közepéről, akkor meg nem kell irányítanod a lovat és az oktató indítja el, állítja meg ( vagyis megtudja). Először mindenképp futószárra fogsz kezedeni.


Sok sikert:)

2011. márc. 24. 19:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:

Az osztály lovaglás nem egyenlő azzal, hogy elengednek a karámban.

Osztályban akkor lovagolsz, ha előtted legalább egy olyan ló és lovas van, aki nálad már tapasztaltabb, régebb óta lovagol. A lovasikolához tartozó pacok hozzászoktak ahhoz, hogy egymás után menjenek, azt csinálják, amit előttük. Ilyenkor neked lehetőséged van pontosítani a tartásodat, nagyobb a befolyásod a lovad felett.

2011. márc. 24. 20:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
35%
Azt vonatozásnak hívják... Osztályban lehet egyedül is lovagolni nem feltétlen szükséges több ló, de általában több lovassal foglalkoznak egyszerre ezért ők ELOSZTVA A PÁLYÁN lovagolnak, úgy hogy az oktató által mondott patanyom figurákat csinálják.
2011. márc. 25. 13:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:

Nem hívják vonatozásnak, ti hívjátok annak. De eredetileg az az osztálylovaglás, benne van, hogy "osztály", mint az iskolában. Amikor egy ember van a pályán, az sima edzés.

Amúgy nem a 2. voltam.

2011. márc. 25. 13:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:

Köszönöm, kedves utolsó :)


Jó ideje foglalkozom lovakkal, néhány éve oktatok is, nyilván tudom, miről beszélek.

2011. márc. 25. 15:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:

60 éves növénybiológia prof egyszer azt mondta, hogy a tiszafa csak a patásokra mérgező. Mivel cianoglicosidokat, és taxolt tartalmaz, ez nyilván valóan nem igaz, általános méreg.

Tanulság: az, hogy te valamihez értesz, még nem tesz tévedhetetlenné!

2011. márc. 25. 16:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
Az osztálylovaglás az azt jelenti,hogy egyszerre egy karámba többen lovagolnak és ugyanazokat a feladatokat csinálják:)
2011. márc. 25. 20:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
De nem egymás után mennek hanem elosztva a pályán, mert amit a 2. írt az azt jelenti hogy az egyik ló a másik seggébe van és úgy mennek.
2011. márc. 25. 21:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
Az osztálylovaglás az azt jelenti, hogy többen lovagolnak egyszerre. De ha nagyon kezdő vagy, akkor először ne az osztálylovaglást válaszd, hanem a körkarámos futószárazást. A körkarám nem más, mint - meglepő módon - a kisebb kör alakú karám. Futószárazás pedig azt jeleni, hogy a ló zablakarikájához hozzákapcsolják a futószárat - az röviden fogalmazva egy kötél karabinerrel a végén. A körkarámos futószárazás pedig amikor körkarámban futószáron mész. Ez először azért is jobb, mert akkor az oktatónak csak rád kell figyelnie, és ki tud minden hibát javítani - az osztálylovaglásban mindenkire kell figyelnie. Szerintem az osztálylovaglás izgalmasabb, de ott már több szabályra is kell figyelni - például amikor belépsz a pályára, azt kell mondanod: "Helyet kérek!". És mindig azt megy belül, aki a legalacsonyabb jármódba megy. Mindig résen kell legyél, figyelned kell a többi lovasra, és időközben sávot kell váltsál. Mindig figyelned kell, hogy az oktató milyen feladatot szab ki rád. LANKADATLAN ÉBERSÉG!
2011. márc. 26. 19:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:

Nem vagyok tévedhetetlen én sem. Viszont ebben biztos vagyok.

Amiről néhányan beszélnek, az az osztályban lovaglás eloszlással!

A kettő nem egyenlő, ahogy az sem, hogy valahová rohanok vagy csak sétálok, mindkét esetben megvan a cél, megvan a mozgás, de mégis van különbség a kettő között.

2011. márc. 26. 20:38
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!