Kezdőoldal » Állatok » Lovak » Angol stílusból nehéz vagy...

Angol stílusból nehéz vagy könnyű a westernre áttérni?

Figyelt kérdés
2011. ápr. 13. 16:12
 1/6 anonim ***** válasza:

Hát, függ attól, hogy mióta lovagolsz angolban, és milyen gyakran.

Én másfél év intenzív angol után tértem rá a westernre, és nem volt semmi gondom vele, élveztem, jobban is, mint az angolt - a nyerget is, a segítségeket is. Nem zavart az új üléstechnika sem, a második alkalommal már majdnem olyan természetesnek tűnt, mint angolban.

Jelenleg mindkettőben lovagolok, és ez sem okoz zavart semmiben.

2011. ápr. 13. 16:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:

Én kb húsz éve angolba lovagolok. Western nyeregbe még nem ültem, de sokan mondták, hogy kényelmesebb. És amúgy is jobban tetszik a western.

Így is át tudok térni vajon ?

2011. ápr. 13. 16:48
 3/6 anonim ***** válasza:
100%

Én 16 éve lovagoltam angolban, mikor kipróbáltam a westernt. Előtte ültem már western nyeregben, de angol stílusban lovagolva, hát az pokoli volt :D Aztán egy westernes ismerősöm tartott nekem egy órát western stílusban kiképzett lovon. Hát én úgy éreztem magam, mint egy teljesen kezdő, aki még csak párszor ült eddig lovon. :D Valószínű, ha többször is mentem volna hozzá, hamar belejöttem volna, de bizony kellett így is tanítani, magyarázni, mert minden de minden teljesen másképp van a westernben, mint az angolban. Másképp kell ülni, másképp kell a lovat irányítani, a ló is teljesen másképp van kiképezve, sokszor tök másképp reagál ugyanazon segítségekre, mint egy angol stílusban belovagolt ló.

Élveztem, mert sokkal szabadabb, kötetlenebb a western, semmi feszengés nem volt bennem, a lovat is könnyebb volt segítségekre állítani, de így 16 év távlatából nagyon szokatlan volt számomra.

Minden esetre érdemes kipróbálni, mert nagyon jó tapasztalat és hatalmas élmény. :) De ha kipróbálod, akkor egy igazi western lovon, aki jól van kiképezve! :)

2011. ápr. 13. 22:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
100%

Akkor tapasztalat szerint nagyon furcsa lesz, és még sokáig az is marad, de hát annyi, hogy meg kell tanulni ezt is, mint egykor az angolt. És gyorsan fogsz haladni, hiszen lovaglás-lovaglás.

Nekem gondom a segítségekkel volt, de azért, mert használnak hangot is, ahova járok - csettegés az ügetés, cuppogás a vágta, és whoa az állj (minden jármódból).

Hát, én sose tudtam tisztességesen csettegni, az sokkal inkább volt cuppogás, úgyhogy sikerült párszor vágtába ugratni a lovat (merthogy a ló végig pöccre csinált mindent, a legkisebb segítségre abban a pillanatban tette a dolgát :D), na akkor kénytelen voltam a ló számára elfogadható szintre fejlezteni a csettegésem xD


Próbáld ki, szurkolok, hogy tetszen :) Mert ha tetszik, akkor semmi akadálya, hogy hmarosan megszokd :)


Egyébként akkor érzed igazán kényelmesnek, ha kezdőként kipróbálod a westernt, majd az angolt - akkor tökéletesen érzed a különbséget.

Így biztosan kényelmetlenebbnek érzed majd az angolnál, hiszen szokatlan az egész, hozzá kell rázódni, hogy kényelmesnek érezd.

Természetesen futószár ajánlott :) Hiszen tényleg máshogy reagálnak a segítségekre, ráadásul a szárat máshogy kell fognod és használnod!

A legjobb úgy elmenni, hogy elfelejtesz mindent, amit addig tanultál angolban, és az órák előtt kiürített fejjel próbálod befogadni amit az oktató magyaráz. :D

Próbálj tiszta lappal érkezni.


Mindenesetre, könnyebb hozzászokni annál, mintha angolban járnál 10 különböző helyre, és 10 különböző dolgot hallanál, és mindegyiken betartatnák.

Hát én így jártam (járok most is), több különböző helyre, de mivel mind angol, nagyon nehéz észben tartani, rutinná meg végképp nehéz tenni, amiket oktatnak (és persze hülyézzék a többit, csak az megengedett, amit konkrétan ők tanultak) :S Ebből szoktak lenni a kiabálások :S

Mivel a western teljesen más, könnyebben ráállsz a segítségekre, nem lesznek ilyen kavarodások, néhány alkalom után már nem hinném, hogy kevered, csak ha szétszórt vagy ;)

2011. ápr. 13. 23:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:

Köszönöm! Sokat segített a válaszotok! ( ment a kéz )

Akkor hasonló lehet amikor engem megtanítottak először nyeregbe könnyű ügetni, majd miután már ez jól ment, visszatértünk a futószárra és szőrén tanügetni.

Kipróbálom, biztos furi lesz. :-)

2011. ápr. 14. 00:50
 6/6 anonim ***** válasza:
Igen, nekem az volt a legnehezebb benne, hogy reflexből adtam volna az angolos segítségeket. A csizma folyamatos előrehajtását, fölvételt a száron, stb. Állandóan rám kellett szólni, hogy ne kalapáljak és a szár maradjon laza :D
2011. ápr. 14. 10:44
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!