Kezdőoldal » Állatok » Lovak » Hobby lovak bértartása?

Hobby lovak bértartása?

Figyelt kérdés

Sok helyen olvasom, hogy egy egy lótulaj nem lovardába tartja a lovát bértartásban, hanem egy közelebb eső tanyán. A tanya tulajdonosa gondozza ápolja a lovakat. Ezért gondolom, hogy otthon van a lovakkal egész nap, és ellátja őket.

Ebből meg lehet élni????


2011. ápr. 17. 20:46
 1/8 anonim ***** válasza:

nem gazdagon, de meglehet.

persze istállót kell csinálni, pályát lovagolni,esetleg egy fedettet télire. Oda viszik az emberek a lovaikat, ahola lovagláshoz is jó körülmények vannak.

2011. ápr. 17. 20:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim válasza:
Éppen ismerek egy ilyet. Egész jól megél :) :)
2011. ápr. 17. 20:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
Azok alapján amit te leírtál úgy gondolom, hogy ezeken a tanyákon csak mellékesen gondoznak lovakat, mellette főként valószínűleg mezőgazdaságból élnek.
2011. ápr. 17. 20:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
Amit az első leírt az már sztem kimeríti a lovarda fogalmát...
2011. ápr. 17. 20:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
Nem. Fizetés kiegészítésnek jó, másra nem. Egy ilyen tanyán általában 2-3 bértartott ló van, kb 10-15 ezer haszonnal.
2011. ápr. 17. 21:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
szerintem ha neked magadnak nincsenek lovaid, vagyis még nincsenek meg a szükséges épületek (istálló, karám, villanypásztor, nyerges stb), akkor azok igen nehezen hozzák vissza az árukat. Mellesleg az első hozzászólásra reagálva: egy kis fedeles 50 millánál kezdődik, és ebben még nincs benne a talaj anyaga és a pályafelszerelés, egy díjugrató akadály 50ezernél kezdődik, és ez a ritkagagyi. soha nem hozzák vissza az árukat..
2011. ápr. 20. 20:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:

Köszönöm az eddigi válaszokat!


Nem ilyen lovardai berendezésekre gondoltam. Csak egy tanyára karámokkal istállóval.

Nem rég jártam a határba a kutyákkal sétálni, és egy tanya mellett mentünk el. Beszélgettem kicsit a tulajjal, és náluk is vannak bértartott lovak, de ilyen akadály pálya meg fedett nincsen.

Azt viszont már nem akartam megkérdezni hogyan jönnek ki anyagilag.

2011. ápr. 21. 14:50
 8/8 anonim ***** válasza:
Hát, azért azt mindenkinek ki kell fizetni amit a lova megeszik, stb.. Vannak olyan lovardák, legalábbis itt vidéken, akik tényleg nem kérnek többet ennél az árnál. Boxok, füves pálya, fedett lovarda, stb. megvan, úgyhogy azért ha lovagolni akarsz, vagy lovad van, és olcsóbban akarod megúszni, akkor szerintem azonos árú helyek közül a fedeles, pályás lovardát választod, nem a tanyát.
2011. ápr. 21. 19:55
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!