Kezdőoldal » Állatok » Lovak » Vadon élő lovak? Többi lent.

Vadon élő lovak? Többi lent.

Figyelt kérdés
A lovakat ugye viszonylag gyakran szokták körmölni, ami elég fontos minden szempontból, ha kimarad elég kellemetlen. Sokszor mondják, hogy milyen csúnya és igénytelen hogy fullra le van nőve a pata, és nem körmölik. Na akkor a vadon élő lovak hogy élnek? Vagy ha nincsenek is vadon élő lovak már, vannak olyanok, akiket valamilyen óriási rezervátumban viszonylag vadan tartanak.. Múltkor azthiszem az Animal Planeten láttam valami állatrendőrséget, hogy nagyon rosszul tartott lovat "szabadítottak ki", és a lónak már ízületi problémái voltak, sánta volt, a lába teljesen ferdén valami nagyon hülye pózban állt. Akkor a most vadon hagyott, vagy régen vadon élő lovak hogy éltek, hogy 20 évig, vagy amíg éltek egyáltalán nem volt hozzányúlva?
2011. ápr. 21. 19:52
1 2
 11/13 anonim ***** válasza:

előző hozzászólónak: de, a csikókat kell. Persze nem a tarpán lovakra gondolok, hanem azokra, amelyek Amerika földjein rohangálnak. Mert azok nem vadlovak! Visszavadult lovak, és az nem ugyan az! Az ember tenyésztette ki őket, nem alkalmasak teljes mértékben a szabadon való életre!


Egy idézet erről a blogról, olvass utána: [link]

"Mindegyikre ráfér az általános ellátás, mint pl. a körmölés (van olyan ló, amelyik 20 cm-es lenőtt papucsokkal jött…)."

2011. ápr. 30. 07:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/13 anonim ***** válasza:

Lejjebb azt írja, hogy bódításban körmölik őket:


Maya, a vezető oktató és Rocky, a vadló

Vannak olyan musztángok, amelyekben annyira erősen él az ösztön, hogy egyszerűen nem képesek az embert megszokni, és nem képesek az együttműködésre. Ezeket a lovakat vissza szokták engedni, és az itteni iskolát vezető oktató, Maya is ezt javasolta Rocky esetében.

Rockynak ez nem élet hosszútávon, hiszen semmilyen orvosi kezelést, körmölést, vagy akármit, ami emberi közelséggel jár, nem lehet rajta elvégezni, csak teljes bódításban. Ez pedig nem lehetőség hosszútávon.

2011. ápr. 30. 07:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/13 A kérdező kommentje:
Plusz szerintem ha tényleg annyira vadak, akkor már inkább hagyni kell őket. Úgyértem nem kell műtögetni, stb, ha valami baja van, el kell pusztuljon, ahogy a természet megköveteli. Persze nem arra gondolok, hogy ha szögesdrótba akad, mert az emberek otthagyták, vagy olajos vizet ivott, mert az valamilyen szinten külső beavatkozás, de ha beteg, öreg, és tényleg nem lehet hozzányúlni, akkor szerintem nem is érdemes.
2011. ápr. 30. 13:04
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!