Kezdőoldal » Állatok » Lovak » Érdemes lovat váróhídról...

Érdemes lovat váróhídról venni? Válhat még jó hátas belőle, ha vágóról hozom el?

Figyelt kérdés

A legtöbb állatom menhelyi vagy az utcáról fogadtam be őket. Az ismerősiemnek is mindig a környékbeli menhelyeket ajánlom, nézelődjenek először ott, ha állatot szeretnének; így az állatok is kapnak még egy esélyt, és az új gazdi is olyan házi kedvencet vihet haza, aki végtelenül hálás és ragaszkodó lesz.

Van már egy idősebb lovam, akit lassan nyugdíjaznék, és mellé szeretnék egy fiatalabb pacit. Úgy gondoltam, elhoznék egy lovat a vágóhídról, viszont attól tartok, egy ló esetében nem feltétlenül működne minden úgy, mint az eddigi menhelyi állataimmal. Megbízható hátas válhat még egy ilyen lóból azok után, amiken szegény pára végigmegy, mielőtt a vágóra viszik? Vagy az ilyen lovak egyáltalán nem valók már lovaglásra? Nem tudom, mekkora sérülés éri ott őket lelkileg, de van rá esély, hogy megszelídül idővel, ha érzi, hogy most már jó helyen van, vagy kezelhetetlen marad?

Mik a tapasztalatok?


2011. máj. 7. 13:58
 1/10 anonim ***** válasza:
Alapvetően nem valók. Vágóhídra azért kerül egy ló, mert valami baja van. Természetesen előfordul, hogy csak a volt gazda tudatlansága, vagy éppen gerinctelensége juttatja oda a lovat, tehát ki lehet fogni jó lovat is. De a többség nem ilyen, és bizony sok pénzt és időt kell beleölni egy beteg lóba.
2011. máj. 7. 14:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
csikót vegyél visznek oda két három éves nyers csikótis van aki ezért tartja nem azért viszik oda mert rosszak máshol nemtudja eladni
2011. máj. 7. 16:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
Utolsó, az nem fedezteti a lovát, aki nem akar csikót, ha tudja, hogy nem tudja eladni-.-
2011. máj. 7. 17:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
57%

Nagy szerencse és jó szem kell hozzá, hogy ki tudj fogni 'jó' lovat. Például a kehes, lábproblémás lovakat nem érdemes elhozni vágóból, de pl vannak olyan emberek, akik egy sima karórágót - levegőnyelő - már vágóba visznek, pedig csak venni kéne rájuk egy ilyen nyakszorítót.

Egyik régi ismerősöm így mentett meg vágóhídról egy teljesen egészséges, jó indulatú karórágót. Teljesen normális volt, és ugrani is lehetett vele.

A problémás lovak, pl ideges, nehezen lovagolható, stb. neccesek, mert lehet hogy rengeteg munkát bele kell ölnöd, és akkor sem tudsz belőle kiegyensúlyozott lovat faragni. Szóval azokat max azért mentik meg az emberek, hogy ne pusztuljanak el, mert igazából eü gondjuk nincs, csak az agyuk... Azaz, nem mentik meg őket, hanem azért kerülnek oda és a kutya sem törődik velük.

Szóval lutri az egész, de pl ha kimész, és megnézed őket, és elég tapasztalt vagy, sztem ki tudod szűrni, hogy melyikből tudsz még lovat csinálni. Tehát ha vad is, ha fel tudod mérni, h a gondjai kb miből adódnak akkor lehetséges. :)

Mindenesetre ha ilyen jótékony jellem vagy, akkor megéri kimenni, hátha. Én szurkolok! :)

2011. máj. 7. 17:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim válasza:
Hát én nem értek egyet mindenben az előttem szólókkal. Rendszeresen mentünk meg lovakat vágó elől. Nem rég ismerőseim vettek egy fedező mént, amelyik törzs mén volt a fajtájában, 10 éves. Semmi baja nem volt. Ma továbbra is fed mén a megmentőinél. Egyébként ha olcsón akarsz lovat és menteni vágó elől, akkor ott vannak az angol telivérek. Ősszel fillérekért mennek olasz vágóhidakra és minden bűnük az hogy nem tudtak elég pénzt keresni a gazdájuknak és jönnek a 2 évesek , a fiatalok. 80-100 ezer ft-ért már el lehet őket hozni a galoppról.
2011. máj. 7. 21:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
harmadik válaszolónak ebben a témában úgylátom nemvagy jártas kapásból összetudnék szedni ilyen fiatal csikókat többet is csak arra várnak mikor lessz szállitás
2011. máj. 8. 11:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
26%
Nemtudom sok agyas mért itt okoskodik te olyan okosvagy mikor egy kancát fedeztetünk te már tudod hogy másfél kétév múlva kinek adod el megha nemtudnád a kancának sem jó ha sokat áll üresen ha kötekedni akarsz a kocsmába menjél ne itt mondjál badarságokat
2011. máj. 8. 15:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
Ha szeretettel bánsz vele és türelmes van egy idő után szerintem remek ló lesz belőle.Az oktatóm is onnan hozott egy elég vékony 2-3 éves csikót.Most már nagyon szép ló lett, versenyeznek vele.
2011. máj. 9. 17:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
Majd nemsoká megyek csabára majd megkeresem ezt a nagy okost
2011. máj. 9. 20:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
100%

http://www.youtube.com/watch?v=qO2nV1EsqQ4


Nézd meg ezt a videót, ezt a lovat vágóról mentették, és milyen engedelmes!

2011. aug. 23. 18:34
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!