Kezdőoldal » Állatok » Lovak » Lovasoktatói, belovaglói...

Lovasoktatói, belovaglói képzést hol találok?

Figyelt kérdés

Sziasztok!

Gimnáziumba járok. Jelenleg kilencedikes vagyok. 12.-ben fogunk érettségizni. Eddig volt egy tizenharmadik évfolyam is, ahol egyetemi felvételire, illetve emeltszintű érettségire lehetett készülni. Ez jövőre megszűnik, mert nincs pénze rá az iskolának. Ezzel ugye nyertem két félévet. A másik, hogy én hatévesen mentem iskolába, míg a legtöbb osztálytársam hét évesen. Így ha egyetemre megyek, akkor isa többség egy évvel idősebb lenne nálam. Ha várok egy évet az egyetemi jelentkezéssel, akkor az megint két félév. Szóval így összesítve lenne két évem. Ezalatt szeretnék elvégezni, valami lovasoktatói, belovagló, lovastúravezetői képzést. Nem tudom ennyi idő elegendő lenne-e rá. Nagyon szeretem a lovakat, később lovakkal fogok foglalkozni. Mielőtt írjátok, hogy nehéz lesz, nem is biztos, hogy megélek, és ez elég labilis dolog, nekem határozott elképzeléseim vannak, amiket foggal-körömmel, de megvalósítok. Az egyetemet a szüleim miatt szeretném majd elvégezni, mert ők tolnak egyfolytában hátulról, hogy ne pazaroljam a tudásomat a lovakra, meg többet érek annál, hogy ganézzak. Álalában csak eltűröm, amit mondanak a lovakról, de sokszor van, hogy visszaszólok. Abban reménykedem, hogy ha látják, hogy diplomám van, végre megbékélnek :) Várok pozitív, negatív véleményt egyaránt én nem pontozok, tiszteletben tartom mindenki válaszát :)


2011. máj. 15. 15:11
 1/3 anonim ***** válasza:

Belovaglói az a lótartó lótenyésztő 2 éves OKJ-s képzésre épül rá, ami + 1 év. Ilyen OKJ-s képzés van Kaposváron, Bábolnán, meg még pár helyen az országban. Ezek általában mezőgazdasági szakközépiskolák és szakiskolák. 10. évfolyamtól lehet oda menni, de érettségi után is elkezdheted. Egyetemi képzésben felsőfokú szakképzésként (FSZ) indul ménesgazda szak, meg ha jól tudom lótenyésztői van még, de az már rendes egyetemi szak.


Azzal, hogy ki hány éves ne törődj, OKJ-n meg egyetemen lényegtelen.

2011. máj. 15. 15:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:
Köszönöm :)
2011. máj. 15. 15:32
 3/3 anonim ***** válasza:

Belovagló: Kaposvár, Bábolna

Lovasedző, oktató OKJ: Budapesten több helyen: Mérnök és Curia utca.

2011. máj. 16. 11:39
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!