Kezdőoldal » Állatok » Lovak » Milyen fajta lovat tanácsoltok?

Milyen fajta lovat tanácsoltok?

Figyelt kérdés

Üdv!

Egy-másfél év múlva lehetőségem nyílik egy ló megvételére.

Mivel sosem szerettem egy lenni a sok közül, mindenképp teljesen fekete lovat szeretnék. 8-10 évesre gondoltam, heréltre vagy kancára. Jelenleg másfél éve lovagokol, már terepen is gond nélkül vágtázom. Nagyjából heti egy alkalommal járok el lovagló órákra.

Viszont két nagy dilemmám is van...az első, hogy melyik felel meg inkább hobbylónak: herélt vagy kanca? A másik, hogy milyen fajta legyen?

Semmi esetre sem szeretnék pónit.

Továbbá érdekelnének tapasztalataitok, hogy mennyibe kerülhet egy ló+felszerelés, és persze az eltartása havonta számítva?

A lónak 2000m2 körüli helye lenne, és persze minden biztosítva neki.

Egyéb tanácsok?

14/L


2011. jún. 7. 20:07
 1/7 anonim ***** válasza:
78%

én most teljes felszerelés, hobbylónak 70 körül vettem, viszonylag jó minőségűeket, de használtan.

Arra figyelj, hogy társ is kell a lónak.

fajta még mindig nem számít, minden ló külön egyéniség.

Nekem egy 12 éves MFV-em van, ami ugye papíron egy nyugodt állatot jelent. Na ő nagyon nem az :)

2011. jún. 7. 20:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
56%

Kérdezd meg a legközelebbi órádon vagy az edződ vagy lovászokat, bárkit, aki tényleg ért hozzá, mert szerintem ők jobban tudják hogy milyen illik hozzád mint mi.

Mindegy milyen fajtájú, megvétel előtt próbáld ki, ha lehet, többször is és ha megbizonyosodtál arról, hogy tényleg nyugodt csak akkor vegyétek meg.

Ha elfogadsz egy tanácsot, megvétel előtt érdemes állatorvossal megnézetni, nevesebb tenyésztők is adtak már el beteg lovat...

2011. jún. 7. 20:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:

A fajta tök mind1 az angol telivér is lehet kezes bárány!

A felszerelés újonnan 160E minimum használtan 70-től.

Havi eltartás saját istállóban 25- 30E.

De én azt tanácsolom mint az előzők, az a legbiztosabb ha az edződ segít lovat választani neki biztos vannak olyan ismerősei akik jó lovat tudnak mutatni!

De lóvásárláshoz egy jól dörzsölt kupecet vagy szakértőt vigyél és állatorvost!

Mindenképp 2-3 alkalommal menjetek el megnézni és kipróbálni!

2011. jún. 8. 14:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat, még az első válaszolóhoz szánnék egy kérdést...azt írtad, szükség van a lónak egy társra. Ez azt jelenti, hogy egyedüli lovat tartani hiba volna? :O
2011. jún. 8. 15:18
 5/7 anonim ***** válasza:
nem hiba,deh ha nem tanyán tartod ahol vannak ló társai,hanem otthon bizony,h ne érezze magát egyedül sé ne unatkozzon vegyél neki vagy kis póni,akár kecske,birka :)
2011. jún. 8. 19:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:
Rendben...nekem viszont a lehető legegyszerűbben eltartható állat kéne mellé...ide mit javasoltok? :)
2011. júl. 15. 20:37
 7/7 anonim ***** válasza:
kecske,birka
2011. júl. 16. 14:26
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!