Kezdőoldal » Állatok » Lovak » A ló fülébe nem szabad víznek...

A ló fülébe nem szabad víznek kerülnie?

Figyelt kérdés
2011. jún. 18. 19:54
 1/9 anonim ***** válasza:
Hát nem tudom hogy szabad-e, de sok helyen láttam olyat hogy a ló úszott át a vizen... Most nem tudom hogy kerül-e a fülébe víz
2011. jún. 18. 19:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
53%
Sem a kutyának, sem a macskának, mert megsüketülnek tőle.
2011. jún. 18. 20:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:

Köszi!

Mondjuk már filmekben is láttam, hogy becsobban a ló, de úgy rendesen el is merül. Plusz itt ez a videó: (Arról, hogy mekkora f*szság a dolog, amit művelnek, azt hagyjuk, inkább a csobbanás a lényeg)

Akkor ezek a lovak mind megsüketültek? :

http://www.youtube.com/watch?v=p_usHQhZhAg&feature=related

2011. jún. 18. 20:31
 4/9 anonim ***** válasza:
Azért ne mosd ki a fülét szappannal és vízzel, de fürdetni nyugadtan lehet tőle. okosak ők, mert sunyítanak, hogy ne menjen víz a fülükbe. ha mégis megy, akkor kirázzák, de egyébként ki szokott száradni nekik belőle. ha nem, akkor begyulladhat. nem süketül meg tőle, ez hülyeség.
2011. jún. 18. 21:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
Becsobbanhat, de úszni kitett fejjel szokott, a másik, hogy igen, besunyít, és nem megy bele, plusz (felénk) olyan szőrös a fülük, hogy ha akarnék se tudnék beletuszkolni bármit is. Se bogár, se semmi, szóval véletlen ha bele is repülne egy csepp víz, nem valószínű, hogy bejutna, de tényleg védekeznek ellene..
2011. jún. 18. 21:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:
Rendben, köszi szépen mindkettőtöknek! :)
2011. jún. 19. 20:54
 7/9 anonim ***** válasza:

Én is szoktam úszni a lovammal, de nem ment bele még víz. Viszont hallottam, már olyan lóról, aki vízbefulladt, mert a fülébe jutott víz megzavarta az egyensúlyközpontját, és nem bírt kiúszni, megfulladt.

Nem hiszem egyébként, hogy megsüketülnének.

2011. jún. 20. 09:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:
Neked is köszi, ezek mind-mind hasznos információk.
2011. jún. 22. 13:51
 9/9 anonim válasza:
a ló fülének a felépítése olyan,hogy ha bizonyos mennyiségő víz kerül bele,akár meg is halhat,mivel az agyáig jut el,és ez tény-való,nagyapám is mondta,hogy már látott olyant,belekerült a ló fülébe a víz,a ló pedig földhöz vágta magát
2013. máj. 2. 18:42
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!