Kezdőoldal » Állatok » Lovak » Baj ha egy lónak a csüdje...

Baj ha egy lónak a csüdje majdnem a földet éri?

Figyelt kérdés
Szóval van egy kisbéri a lovastanyán ahol lovagolok! Most lovagolják be, mert még csikónak számít! Lépésben nem olyan gáz de ügetésben csak 2-3 centi hogy érintse a talajt. Ez most baj , vagy vannak ilyen lovak? Esetleg ha baj akkor lehet még belőle valaha normális ló?
2011. jún. 23. 15:29
 1/7 anonim ***** válasza:

Gondolj bele, terhelést kell elviselnie. Sokszor kerül a föld közelébe:) Szerintem ez természetes, van amelyiknek lazább a csüdje.

http://www.youtube.com/watch?v=uB98xIj-mHU&feature=related

itt is megnézheted, ennek a lónak is süllyed, amikor ráterhel. Szerintem észrevették volna már, ha baj lenne vele :)

2011. jún. 23. 15:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
ezt így nehéz elképzelni, de nekem nem tűnik problémásnak, bár szerintem a patkolókovács biztosan meg tudja mondani vagy egy állatorvos :)
2011. jún. 23. 20:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:
Első válaszoló: Ennél sokkal jobban, egész a sarokvánkosa is lent van majd nem! Amúgy nem az enyém a ló! Csak nekem feltünt hogy elég ronda ahogy megy! :/
2011. jún. 23. 20:25
 4/7 anonim ***** válasza:
Szerintem szólj nyugodtan, ha észrevettél vlamit:) Tudom, nem teheted, hogy megmondod hogy baja van, de megkérdezheted, hogy xy bácsi, ennek a pacinak miért ilyen a csüdje? Én még nem láttam ilyet. Nem baj, hogy ilyen neki? Oké, csak olyan furi volt, de köszönöm:)
2011. jún. 23. 20:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:

ŐŐ de baj vagy nem?! Mert több embert kérdeztem

vaki azt mondja az valaki meg hogy nem

2011. jún. 23. 21:04
 6/7 anonim ***** válasza:
Néhány lónak eredendően olyan, szal természetes neki bár azt mondják h az ilyen lónak gyengébb a csüdje, sokkal kevesebb terhelést bír el....viszont ha nyagyon lent van neki akk lehet rossz is a lába...sztem is kérdezd meg.:)
2011. jún. 23. 22:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
100%

Ezt hívják úgy, hogy puhák az ízületei. Nem szerencsés, mert sokkal jobban terheli, mint azok a lovak, akiknek erős az ízületük, ezért könnyebben betegszik meg, és nem lehet vele versenyezni, mert gyorsan tönkremegy.

Bajnak azért baj, mert problémás egy puha csüdű lóval dolgozni, nagyon kell rá figyelni, előbb kerül rá fásli mint bármely más öregedő lóra, és nagyon könnyen kimegy a csüdje, gyullad be, vagy rándul meg.

Nem szerencsés az biztos.

2011. jún. 24. 00:36
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!