Kezdőoldal » Állatok » Lovak » Gerincvédő vagy védőmellény?

Gerincvédő vagy védőmellény?

Figyelt kérdés
Szerintetek melyik a jobb? melyiket vegyem? melyik biztonságosabb?
2011. jún. 24. 19:43
 1/10 anonim ***** válasza:
100%

A védőmellénynek sokkal több hasznát veheted, igaz egy kicsit drágább, mint a gerincvédő, de hasznosabb, és kevesebb az esélye hogy egy kórházban kötsz ki, mint ahogyan azt én is tettem... =/

Gerincvédő, ha...:

... díjlovaglást tanulsz

... fedelesben lovagolsz


Védőmellény, ha...:

... ugratsz (én is ezt a sportot próbálom elsajátítani)

... tereplovagolsz

... military-zol


Remélem tudtam segíteni =D

2011. jún. 24. 19:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:

Köszönöm szépen!

Remélem nem lett nagy bajod! :)

Inkább több pénzt szánok rá minthogy valami történjen.

2011. jún. 24. 19:56
 3/10 anonim ***** válasza:

Nekem gerincvédőm van. Régen rendszeresen használtam, most már inkább csak akkor, ha ugrok vagy terepezek. Persze mindig jól jöhet.

Szerintem nem zavaró, csak az, hogy nagyon beizzadok alá és utána elég könnyű megfázni.

2011. jún. 24. 20:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:

Tök mindegy, ha egy átlagos iskolában tanulsz, nem lesz szükséged semelyikre.

Kérd meg az oktatódat, hogy tanítson meg esni, hogy ne kelljenek ilyen cuccok.

2011. jún. 24. 21:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 A kérdező kommentje:
Hát lovardába kötelező védőmellény (akinek nincs adnak). De szeretnék egy saját mellényt vagy gerincvédőt mert az ismerősömnél is fogok lovagolni és biztonságosabbnak érzem meg jó ha van.
2011. jún. 24. 21:28
 6/10 anonim ***** válasza:
Az lehet, hogy az oktatód megtanít esni, de ha pl: egy ugrásra esel rá, mert a lovad ellenszegül, vagy az én esetemben túl nagyot mozdul, nem tehetsz semmit. Csak a védőmellény segíthet ilyen esetekben, de az is igaz, hogy nyáron szétsülsz benne, de télen viszont jó meleg =)
2011. jún. 25. 13:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
8%

kb 10 éve lovaglok soha nem használtam se kobakot se védőmellényt!

Szerinted ez idő alatt hányszor estem? Hát elég sokszor főleg az elején és még mindig itt vagyok szerintem hülyeség kötelezővé tenni! :OO

Ahova jártam csak a csizma/chaps volt kötelező!!

2011. jún. 26. 21:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
Szerintem ez nem lehet, mert elvileg (ha jól tudom) csak úgy lehetne üzemeltetni egy lovardát, ha kötelező a KOBAK!
2011. jún. 28. 18:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:

Utolsó előtti vagyok oda csak ritkán jártam legtöbbet ismerősnél lovagoltam de nem kellet a loviba se!

E va!

2011. jún. 28. 21:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
Hát nekem gerincvédőm van. 1 éve kaptam, de még nem történt semmi komoly amihez kellett. (szerencsére) Igazából mindenkinek kell megtapasztalnia hogy melyik a jobb vagy neki melyik tetszik. (esetleg kölcsönkérni valakitől akinek van stb.)
2012. márc. 26. 14:47
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!