Kezdőoldal » Állatok » Lovak » Mekkora/milyen ló lenne jó nekem?

Mekkora/milyen ló lenne jó nekem?

Figyelt kérdés

180 cm magas vagyok és 65 kg. Tudom, hogy nem ideális lovagláshoz, de mégis szeretnék.

Általában egy 160 cm-es marmagasságú lóra ültet az oktatóm, ami nekem nagyon kényelmetlen, mivel a sarkaimmal már nem tudom megérinteni a hasát. (TÉnyleg, így hogy kell csizma segítséget adni?)


Valamikor pedig egy 178cm-es marmagasságú lovat kapok, ami nekem nagyon kényelmes.


A másik ló, akit először írtam, elbír egyáltalán engem. Nem lesz tőle baja, hogy ilyen nehéz vagyok?


20/L


2011. júl. 8. 21:34
1 2
 1/14 anonim válasza:
én is lovaglok és én is 180 cm vagyon bár a ló mar magassága nagyobb nálam és én könnyen elirányítom lábbal is. és a kissebb lónak nem lesz tőle semmi baja ha csak nem egy gebe. :D a kocsizástól nagyobb baja lesz egy lónak.
2011. júl. 8. 21:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszod! Az utolsó mondatodat, hogy érted?
2011. júl. 8. 21:42
 3/14 anonim ***** válasza:

Csizma segítséget nem sarokkal kell adni... Hanem inkább vádlival. Mégpedig azért, mert ha eljutsz odáig hogy használhass sarkantyút, akkor ne vágj a bordái közé automatikusan egy fémdarabot.

Amúgy igen, elbír egy 160-as ló is, nem lesz semmi baja, ha pedig azt tapasztalod hogy mintha nehezen vinne téged, akkor vagy van gerincproblémája, vagy pedig próbál hülyére venni.

2011. júl. 8. 21:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 A kérdező kommentje:

Azt hiszem az utóbbi lehet az igaz, hogy próbál hülyére venni, mégpedig az én hibámból. Mert úgy állok neki, hogy "Jaj, szegény ló, hogy fog most engem cipelni?!"

És ez a paci szereti kijátszani az embert. Minden kibúvót kihasznál.

2011. júl. 8. 21:44
 5/14 A kérdező kommentje:

Első: Megkérdezhetem, hogy hány kiló vagy? És a nemed?

(Csak,hogy tudja, hogy én vagyok az egyetlen lány, aki ilyen magas és lovagolni akar :()

2011. júl. 8. 21:46
 6/14 anonim válasza:
14 éves vagyok. :)) és "tini lány" létemre igen, elég magas. :D amúgy az a ló amin én lovaglok eleinte ( van úgy hogy még ma is ) hülyére próbál venni vagy van hogy bevisz fa alá de ha egy kicsit oda csapsz neki pálcával nem úgy hogy bele szakad szegény ló akkor megtanulja majd hogy ki a főnök és nem fáj az neki.
2011. júl. 8. 21:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim válasza:
ja és 58 kiló vagyok. :))
2011. júl. 8. 21:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 A kérdező kommentje:
Értem köszi! Ne aggódj, ha szerencséd van, nem fogsz tovább nőni. (én legalábbis utálok magas lenni :))
2011. júl. 8. 21:59
 9/14 anonim válasza:
nm. és remélem már xd eleinte én is így álltam hozzá van hogy néha-néha ma is de aztán bele törődtem kisebb már nem leszek. :)
2011. júl. 8. 22:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:

Most már így a kérdésedre válaszolva, egy magasabb kisbérit ajánlanék neked, ismerősömnek kisbéri csődöre van, marmagassága 176-178 körüli.

[link]

vagy esetleg hidegvérű lovat is kereshetsz magad alá :)

2011. júl. 8. 22:28
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!