Kezdőoldal » Állatok » Lovak » Védőmellény, gerincvédő?

Védőmellény, gerincvédő?

Figyelt kérdés

Mikor jobb a védőmellény, és mikor jobb a gerincvédő? Melyik véd jobban? Mennyibe kerülnek körülbelül? Milyen a jó márka?

Írjatok le mindent ezekről! Köszi


2011. júl. 15. 18:49
 1/8 anonim ***** válasza:
2%
melyik állathoz? :D
2011. júl. 15. 18:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%
ja, előző vagyok, nem láttam az alkategóriát :D Szerintem a gerincvédőt válaszd.
2011. júl. 15. 18:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
100%

Gerincvédő olcsóbb, mint a mellény, általában ugrólovasokon és gyerekeken látom. Rajtam egyszer volt, de nagyon nem jött be, csak akadályozott. Mellényt militarysokon láttam eddig.

Gerincvédőt olyan 10 ezer környékén kapsz, mellényt 15-50 ezer, függ a márkától.

2011. júl. 15. 19:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:
Ment a zöld kezecske a 2. és a 3. válaszra.
2011. júl. 15. 19:11
 5/8 A kérdező kommentje:
Az elsőre kék kezecske ment.
2011. júl. 15. 19:11
 6/8 anonim ***** válasza:
Sokan nem hordanak, sokan hordanak sima teknőst, és sokat mellényt. Mikor mi vettünk, mondták, hogy oké hogy kisebb a teknős(így hívom a gerincvédőt, kis páncél:D így rövidebb leírni) de nem vég úgy, mint a mellény, a mellény védi a kulcscsontod, vállad, de neked kell tudni, hogy melyiket szeretnéd. Én annyira hozzászoktam, és fosok hogy valami bajom lesz (nem a lovon félek, eshetek akárhányszor, nem érdekel, de nem akarok se lebénulni, se meghalni, és ahogy ismrem magam, és amilyen szerencsétlen vagyok, tuti egyszer hagynám ki és megtörténne), szóval úgy megszoktam, hogy már esküszöm rossz volt nélküle.. Én szeretem, jobban véd, de ha a kisebbet szeretnéd, akkor váalszd azt:)
2011. júl. 15. 19:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

Nekem gerincvédőm van, de egy kicsit komolyabb, olyan, amit már a motorosok is simán használhatnak. Ha jól emlékszem 15000Ft volt. Felveszem, de nem szeretem... Akkor szoktam felvenni, ha terepre megyünk vagy ugratáshoz.

Védőmellénye a militarysoknak van, ha militaryzol, akkor vegyél ilyet szerintem, versenyen alapkövetelmény.

A mellény egyértelműen jobban véd, hiszen elöl is van.

Az gerincvédők ára olyan 10 000-20 000Ft körül van, a mellényeké 15 000-40 000Ft.

De van már légzsákon mellény is, aminek a viselete olyan, mint egy sima mellényé, de ha leesel, akkor úgy működik, mint az autó légzsákja így véd meg. Kényelmes és véd, viszont 90 000Ft..... Ha lenne pénzem ilyet vennék.

2011. júl. 15. 22:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
Amikor elkezdtem lovagolni azt sem tudtam mi az, hogy gerincvedo. Aztan a gyerek lovasokon lattam teknospancelt, akkor esett, le, hogy igy is lehet. Lovas ismerosom kerdeztem, milyet vegyek, azt mondta 3as szintut, mondvan a 2es nem ved elegge. Edzom szolt hogy megyunk terepre, gyorsan elmentunk parommal lovasboltba. Megvolt a penzem a 3as szintu mellenyre, megis, mind az elado, mind az edzo, mind a parom lebeszelt rola, mondvan ugyis dijlovas feladatokat csinalunk csak meg neha terepezunk.. Rendben, legyen a teknospancel amit vegul palyan is hordtam. Par honapra ra egyik reggel aaz en draga kis teliverem egy olyat felbakolt hogy sikeresen leszaltoztam es a hatamra estem. A puha homokba. Palyan. A teknospancellal a hatamon. Megis eltort a gerincem... Ezuton koszonom a szakkepzett eladona a remember tanacsot, valoszinuleg a 3as szintuvel megusztam volna egy repedessel
2017. nov. 22. 14:44
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!