Kezdőoldal » Állatok » Lovak » Az ISKOLALOVAK helyzetéről?...

Az ISKOLALOVAK helyzetéről? Túldolgoztatás?

Figyelt kérdés

sziasztok

A nagyüzemi helyeken a lovak min 3 órát dolgoznak, de szezonban van hogy 6-7 órát, ha jól bírják(egy ideig)

Mint tudjuk 45 percig tudnak koncentrálni , tehát ennyitől befásulnak.

Ahol ennyit mennek ott persze egy óra 2000ft körül van,ami nagyon vonzó ár.

A lovasokat nem zavarja hogy agyonhajszolt lovakkal mennek?-ilyenkor hol az állatszeretet?

Szerintetek nem tudnak vagy nem akarnak többet fizetni egy jobb helyen?

majd írjátok hogy nincs jobb hely, hát pont ezért nincs mert nem lehet ezekkel a helyekkel versenyezni!


2011. júl. 21. 11:18
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
Hát én nem vagyok lovas, de nehogymár megártson nekik az a 3óra amikor még a kutyával is napi 2-3órát kell foglalkozni, az a szerencsétlen ló meg ott van az istállóban egész nap:S a 6-7óra viszont tényleg elég sok pihenés nélkül.
2011. júl. 21. 11:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 A kérdező kommentje:

a lovaglás a lónak szellemileg is fárasztó, persze egy könnyed 3 órás terep nem megerőltető de ha 3-4 gyerek rángatja pályán egy nap az sok.

Egyébként normál helyen csak éjszaka van a ló az istállóban,vagy akkor sem(nyitott istálló, félrideg)

2011. júl. 21. 11:37
 3/11 anonim ***** válasza:
Most így gazdasági válság közepén ez hülye kérdés. Szerinted ki ne akarna többet keresni, hogy több pénze legyen? Naná, hogy azért lovagolnak olcsón, mert nincs pénzük...
2011. júl. 21. 11:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 A kérdező kommentje:

jó de nem mindenki! van aki csak igénytelenségből, de inkább tudatlanságból.

Nekem az is fura hogy eljár alaki a napi 4.lovasnak heti 2-3 alkalommal, ennyi erővel mehetne 1-2 alkalommal jó helyre.(még úgy is többet fejlődne)Ha meg van ideje segíteni vagy edzést nézni lemehet többször ingyen is

2011. júl. 21. 11:50
 5/11 anonim ***** válasza:
Ezek a lovak elhasználódnak rövid idő alatt. Ezek a helyek léteztek a gazdasági válság előtt is. Mai nap is rengeteg ilyen hely van, sajnos lesz is. Nálam napi 2x 1 órát dolgozhat naponta egy ló vagy 1x 2-3órát(Terep). Nem szeretem a tömeglovagoltatást, de viszont nem is ez a fő bevételi forrásunk. Aki napi 6-7 órát dolgoztatja a lovát azért teszi, mert így él meg valahogy a lovagoltatásból, ha nincs megf.számú bértartója, de sokszor az sem számít. Ha nem magának termeli a takarmányt nagyon nehéz boldogulnia. Nem védeni akarom őket, de ezek tények.
2011. júl. 21. 12:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 A kérdező kommentje:

Nem kell védeni őket, nem kéne ezzel foglalkozniuk!!

Sokan azért kezdik el mert semmihez nem értenek, gondolják jó üzlet kizsigerelni a lovakat.

2011. júl. 21. 13:14
 7/11 anonim ***** válasza:

Nálunk is limitesek az iskolalovak. Napi max 3 x 3/4 óra. Vagy 1 x 3/4 óra és 1-2 óra terep. Persze néha előfordul, hogy eggyel többet kell mennnie, de ezt másnap kompenzáljuk, esetleg kap egy nap pihenőt.

De igen, sok ilyen hely van, és ezek a lovasok valszeg azért nem váltanak, mert kezdők, és nem tudják, hogy ez nem normális.


Egyszer láttam olyan felvilágosult lovast egy helyen, aki azt mondta, hogy köszöni, de ő ilyen állapotban lévő lóra nem ül fel. Addíg, amíg a többi vígan hajtja...

2011. júl. 21. 13:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
Futószáron szerintem általában többet mennek, vagyis hogy folyamatosan kintvannak, inkább táborok, kisebb gyerekek, vagy "hozzá nem értők", akik nem érzékelik, hogy az nem jó a lónak, ha ilyen sokat dolgozik. Egy három éves gyereknek igazából mindegy milyen ló, csak üldögélhessen rajta, neki mondhatod, hogy fáradt vagy bármi..
2011. júl. 21. 17:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:

Vagy meg kell nézni a Balaton környékén a 120 kilós németet,aki gond nélkül felül akár sánta lóra is,nem érdekli.

Balatonnál divat egyes "lovardákban",hogy kora tavasszal megvesznek vágóra szánt,de még életképes lovakat.Szezon elejére feljavítják,mennek akár egész nap.Ősszel meg küldik őket vissza a vágóra kis hizlalás után.Nagyon jó üzlet:télen nem kell tartani,etetni,lovászt,rezsit fizetni,tavasszal meg kezdődik minden előlről.

2011. júl. 27. 00:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
Ez olyan... bunkóság
2011. júl. 27. 23:30
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!