Kezdőoldal » Állatok » Lovak » Miért van az hogy a ló csak...

Miért van az hogy a ló csak vágtából képes átugorni az akadályt?

Figyelt kérdés
tanítunk ugratni egy lovat és ügetésben csak átszalad rajta, ledönti mintha ott se lenne. vágtából meg átugorja. mit csináljunk hogy ügetésből is vigye az akadályt?
2011. júl. 22. 16:08
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
nem jó erre a célra,vagy nincs rendesen betanítva.
2011. júl. 22. 16:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
Hogy tanítotok ugrani egy lovat?
2011. júl. 22. 16:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
Az én lovaim ügetésből vagy átlépik vagy átugorják az akadályt, ez hülyeség, h ügetésből nem tudnak ugrani (csak kisebb akadályt, max 70 cm-t)
2011. júl. 22. 16:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
Velem még lépésből is képes volt átugrani egy kidőlt elég vastag fatörzset :D
2011. júl. 22. 17:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 A kérdező kommentje:
én ha ügetve megyek neki akkor mintha ott se lenne: lelökdösi és üget tovább. vágtából viszont szépen átugorja :D olyan 50-60cm kb az akadály
2011. júl. 22. 17:40
 6/13 anonim ***** válasza:
Hmm.. Az jutott eszembe, hogy mi lenne, ha alátennétek kerítést, vagy valamit? Ami látszik, hogy masszívabb.. Mondjuk lehet ez balesetveszélyes ha belelép, inkább tegyetek szalmabálákat egymásra, vagyis ami kockázva van, nyilván ne azt a nagy hengert, mintha az lenne az akadály, azt nem tudja borogatni, csak átesne rajta, próbáld meg úgy, szerintem akkor muszáj lesz átugorja..
2011. júl. 22. 19:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
Mennyi idős? Ha fiatal ne csodálkozz, mert nincs egyensúlyban, és ilyenkor nem nagyon tudnak mit kezdeni magukkal ügetésben. Olykor a szabadonugró is gondot okoz nekik. Hagyd, hogy vágtából ugorjon, úgy kényelmes neki. Ha majd hozzáerősödik az izomzata az ugráshoz, akkor majd lehet ügetésből is.
2011. júl. 22. 19:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:

Lónak és lovasnak az ugrás tanítása cavaletti rudakon (járóiskolán) történik először.

Ha beütöd googlebe kidob róla egy csomó mindent. Először futószáron cavalettizzen a ló, majd szabadon lovassal, és akkor majd fog ugrani ügetésből is.

2011. júl. 22. 21:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim válasza:

Nem a kérdéshez kapcsolódik teljesen de 5 éves kor alatt ne ugrass a lóval, mivel nagyjából addigra erősödik meg a kerince és a csontozata, izomzata a lónak. pl egy 3 éves lovat ezzel tönkre lehet tenni teljesen. Tudnék példát sajnos mondani...(sokan nem értenek a lovakhoz és csak hajtják őket...)

3 éves kor alatt ráülni se szabad...

2011. júl. 23. 00:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:

Utolsó, akkor ez esetben valamit nagyon elcsináltak a lovasszövetségnél. Nem kötekedni akarok, én sem vagyok annak a híve, hogy 4 évesen már nyúzzuk a csikókat és ugrassunk, de eltörölték a kezdő ló kategóriát és helyette '4 éves ló' van - amiből arra következtetek, hogy eszerint már 3 évesen el kellene kezdeni ugratni velük, hogy következő évben biztosan menjen versenyen. LOL

A németek meg 5 éves korukig nem is ugranak a lovaikkal, és lám Shutterfly is 18 évesen ment nyugdíjba 150-ről... Elképesztő mennyire nem tudunk mit kezdeni magunkkal lovaglás téren...

2011. júl. 23. 11:12
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!