Kezdőoldal » Állatok » Lovak » Baj ha ráültem? (lent)

Baj ha ráültem? (lent)

Figyelt kérdés

Nagy baj, ha ráültem egy 2 és fél éves (lassan 3 lesz) Hidegvérű lóra. Szőrén. De nem ugrált meg semmi, csal amikor feldobtak (szőrén) akkor tett pár lépést előre.

De csak kb. 2 percig ültem rajta és csak léptünk és álltunk.


2011. júl. 25. 17:49
 1/8 anonim ***** válasza:
rövid időre nem baj, de hosszabb ideig nem kéne terhelni.
2011. júl. 25. 18:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
így van, max szoktatásnak, de inkább várjatok még egy évet a tényleges terheléssel :)
2011. júl. 25. 18:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
Előttem szólók válaszát telljes mértékben támogatom.
2011. júl. 25. 18:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
Már az is elég nagy baj, hogy ennyi eszetek van, hogy ráültök egy csikóra, ami még nem érett a belovaglásra... Valószínűleg nem lesz tőle semmi baja, de magyarázd már el légyszives, hogy ez mire jó?!
2011. júl. 25. 19:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
25%
Semmi baja nem lesz annak a lonak ha raulsz es kicsit mesz vele . Nem olyan kicsi mar es eros lovak a hidegveruek . Persze azert nem egy 100 kilos embernek kell ezt megtennie . Csak gondoljal az angol teliverekre . 2 evesen mar versenyeznek veluk es azok vekony lovak . 3 evesen mar konnyu lovaglasra be lehet fogni akarmit is mond az elottem szolo . Nem vagy hulye , nemnormalis meg hasonlok . Nem tudom mennyit ert a lovakhoz az ilyen .
2011. júl. 25. 20:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
Az egy dolog, hogy versenylovakat már két évesen versenyeztetik, elég nagy baj.. Meg is nézheted őket később.. A másik, hogy attól, hogy semmi baja nem lesz, három éves koráig nem elég erős a csontozata, tökmindegy hogy mikor lesz három, attól, hogy semmi baja nem lesz, attól még ez egy íratlan szabály, akinek van egy kicsi esze betartja.. Miért nem tudsz várni, hogy normálisan belovagolhasd? (Bár ennyi hozzáértéssel és türelemmel szerintem lovak közelébe se menj..) Nagyon könnyen elronthatod így a lovat, hogyha nem szoktatod nyereghez, nem lesz normálisan belovagolva, csak üldögélsz rajta, mert nem birod kivárni, hogy normálisan kifejlődjön, és mindenképp bele akarsz avatkozni.. Nekem nem azzal van bajom, hogy ráül, kedves utolsó, és lehet, hogy a lónak tényleg semmi baja nem lesz, de akkor sem kell elcseszni a lovakat így, és tényleg nem értem, hogy ha vagy olyan tapasztalt, hogy rá mersz ülni egy ilyen lóra, akkor hogyhogy nincs annyi tapasztalatod azon a téren, hogy amíg nincs belovagolva nem üldögélünk rajta, stb.. Lehet, hogy nem csinált semmit, de akár csinálhatott is volna, le is eshetnél, veszélyes dolgokkal játszol, a másik, hogy akár tényleg elronthattad volna a lovat, hogy aztán lovagolni se tudjátok, mert nem tudod kinevelni belőle...
2011. júl. 25. 22:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
utolsó előtti -_-" látom nagyon okosnak érzed magad, csakhogy a hidegvérűek későn érő lovak és 4 éves koruk előtt nem javasolt és NEM IS SZOKTÁK elkezdeni a komoly munkát, persze most attól a két perctől semmi baja nem lett a lónak. és meg lehet nézni az angol telivéreket amik már a 2 évesek versenyén futnak hogy néznek ki, meg milyen a lábuk 4-5 éves korukba...
2011. júl. 26. 07:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
Lattam eleg lovat , versenylovat eletemben 10-20 eveset is es semmi bajuk sincs . Igen eleg okos vagyok , sokat tudok a lovakrol megha ezt egyesek nem igy gondoljak . Ez a lo meg 4 eves lesz kezdjuk azzal es ha valaki el is kezdi lovagolni nem orakat ul rajta ha tudja mit csinal , ugyhogy semmi baja sem lesz .
2011. szept. 6. 22:36
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!