Kezdőoldal » Állatok » Lovak » Szerintetek mit tegyek?

Szerintetek mit tegyek?

Figyelt kérdés
Van egy izlandi ponim karácsonykor lesz 1éve hogy velünk van.Egy héten 2-3x látom csak.Papám jár ki hozzá etetni,de ö nemnagyon foglalkozik vele..Néha felágaskodik,de legtöbbszor csip,harap és rugni probál.Ha van/volt lovatok aki ugyan igy neveletlen volt akkor mit tetetek?Elöre köszönöm a válaszokat remélem tudtok segiteni.(eddig mindig kicsit odaütöttem neki pálcával,vagy kézzel h nemszabad de semmit se tanult belöle-.-)
2011. aug. 4. 13:28
 1/7 anonim ***** válasza:
A rendes nagy lovakat imádom, de a pónikat utálom. Nagyon nehéz lesz leszoktatni, híjatok szakembert.
2011. aug. 4. 13:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
+v*
2011. aug. 4. 13:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
szakember..-.-" hogyne..:D Ha próbálkozik üss az orrára.:D Nem fog neki tetszeni... Ameddig csinálja, te addig koppontsd az orrára...
2011. aug. 4. 14:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim válasza:
Szerintem ha megszerzed a bizalmát, akkor minden rendben lesz, bár borzasztó nagy fáradság kell hozzá, plusz ehhez valamivel több időt kellene vele töltened, és nem apudnak kellene vele foglalkozni, hanem neked... Ha meg csipked, akkor csapj az orrára, és előbb-utóbb le fog szokni róla :)
2011. aug. 4. 14:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim válasza:
0%
Szia barátnőmnek volt ilyen lova és pont ilyen volt..utálatos kis dög.A lényeg ő azt csinálta h amikor ment hozzá mindig nála volt a pálca és provokálta h csináljon vmi és mondjuk amikor ráfarolt megverte...leszokott róla 2 héten belül mondjuk egyszer nagyon megverte szerintem másképp nem is lehet leszoktatni ha nem látod mindennap
2011. aug. 4. 16:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
Nagyon sok idő és türelem kell hozzá, hogy leszokasd róla... Nálunk is van egy póni, rúgdosódott, csípkedett, de ahogy többet lett foglalkozva vele, rögtön tök normális lett...
2011. aug. 4. 20:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

Először is többször ki kéne járnod hozzá.

Szerintem nem jó, ha rácsapsz az orrára, bár átlagosan ezt szokták ajánlani, írtad, hogy hajlamos az ágaskodásra, egy-egy ilyen hirtelen pofon ezt pedig méginkább kihozhatja belőle.

Ha csípni-harapni próbál, elöl, az orra felső részét szorítsd össze. Pontosan azt a 'husi darabot' a felső ajkából, ami a képen látszik:

[link]


Tartsd erősen néhány másodpercig, utána engedd el, ha előbb ki nem tépi magát a kezedből. Újra próbálkozik, újból csípd meg. Mivel neki ez nem épp a legjobb érzés, és miután rájön, hogy minden próbálkozása ebbe fullad, szép lassan elhagyja ezt a bunkó tulajdonságát. Ágaskodásnál igazából fogalmam sincs, lóhátról annyit tudok mondani, hogy hasznos, ha a szárral rácsapsz egy határozottat a nyakára, bár nem tudom ez mennyire kivitelezhető a földről.

2011. aug. 5. 20:05
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!