Kezdőoldal » Állatok » Lovak » Lovak sütése nyereghelyen,...

Lovak sütése nyereghelyen, nyakon (bőv. Lent)?

Figyelt kérdés
Minek kell sütés a lovakra, azért hogy felismerjük őket? Az nem fáj nekik mikor beléjük égetik?
2011. aug. 10. 19:18
 1/5 anonim ***** válasza:
Felismerjék, beazonosíthatóak legyenek. Nem olyan, mint egy papír, persze az is van mellette, de ha csak az lenne, meg tudná bárki hamisítani, a sütés megmásíthatatlan. De, sajnos fáj nekik:S
2011. aug. 10. 19:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Igen, fáj nekik. Ma már gyakran helyettesítik chip-pel, de régen ilyen nem volt, és egy ló elvesztése nagyon nagy veszteséget jelentett akkor is, és most is. A chip hátránya azonban, hogy a lovak esetében nem bőr alá teszik, így kicsit bonyolultabb az eljárás. A másik hátrány az, hogy a chip egyáltalán nem látványos.
2011. aug. 10. 19:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
Én még mai napig sütök lovakat be, Az a lényege, hogy a különféle méneseknek egyedi jele van. Pl. Egy csillag, és alatta számok. Mi beállítjuk egy kalodába a lovat, és hirtelen nyomjuk hozzá. Nyerit egy kicsit, de amire észreveszi készen lesz.
2011. aug. 10. 20:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 x) ***** válasza:
Egyébként tényleg tévhit hogy szörnyű fájdalmat okoz a lónak... pár pillanat alatt kész van. :)
2011. aug. 10. 20:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
Hamisítható a sütés. Egyes kupecek profi módon másolják a német ménesheleket is, vagy átsütik a számokat. Úgyhogy ennyiből jobb a chip. Szerintem baromi fájadalmas lehet, elég ha csak arra gondolsz, hogy élete végéig milyen heg marad. Szerintem azért nem gondoljuk fájdalmasnak, mert a lovak elég nehezen fejezik ki a fájdalmukat, nem tutulnak, mint a kutyák. Láttam már lábtörött lovat, ami az elnyekkent lábával ment még pár lépést. Nem szólt egy szót sem, pedig biztos rohadtul fájt neki.
2011. aug. 11. 07:42
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!