Kezdőoldal » Állatok » Lovak » Melyik a kedvenc lovas szakágad?

Melyik a kedvenc lovas szakágad?

Figyelt kérdés
A díjugratás, a díjlovaglás, a távlovaglás, a fogathajtás, a voltizs (lovastorna), a military, a galopp, az ügető vagy más? Légyszi fejtsd ki bővebben a véleményed, miért azt szereted.
2011. aug. 12. 11:23
1 2
 11/12 anonim ***** válasza:

Díjugratásban kezdtem, de nem az én világom - rengeteg sznob, pénzzel és ész nélkül, természetesen tisztelet a kivételeknek, mert vannak hála Istennek.

A military már sokkal közelebb áll hozzám, ott ugyanis hiába van pénzed versenyezni meg jó lovakra, nem éled túl, ha nem tudsz lovagolni. Terepen - mondjuk nem feltétlenül A0-ról beszélek - nem olyan egyszerű, nagy sebesség, rögzített akadályok, na meg a díjlovagló programot is könyörtelenül pontozzák.

Az igazi szívszerelmem a távlovaglás, egyszerűen imádom a kihívást, hogy 80 vagy 100 kilométeren végig kell segítenem a lovat úgy, hogy közben a nagyon szigorú állatorvosi kontrollokon ne tudjanak semmibe belekötni.

Igazából minden lovas szakágban van valami, amit szeretek, végig is próbálgattam jó néhányat, de a military és a távlovaglás számomra a csúcs. :-)

2011. aug. 12. 16:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/12 anonim ***** válasza:

Angolos vagyok, szóval csak arról tudok írni:

Mindegyik szakágban vannak ilyen-olyan emberek, így most csak a sportról beszélnék.

Díjlovaglás: Ahogy egy válaszoló is írta, ez az alap. Persze itt is fel lehet menni az egekbe, a legkomolyab díjlovas feladatokig, sajnos ennek nem vagyok pártja, mert gyakran a monotonitás megtörheti a munka szépségét. Amit egy lónak érdemes megtanulni (alap és középszint), azt szinte minden szakágnak alap. A többi nekem elég unalmas, igaz ami igaz, a díjlovasok nagyon kitartóak tudnak lenni (nem csak ők! )

Díjugratás: Magam is díjugratom, és elmondható, hogy ez magába foglalja a díjlovaglást is, pontos lovaglást követel, hogy odatalálhassunk az akadályhoz, megtartsuk a tempót, stb stb. Rengeteg tényező van (mint mindegyik szakágban). Én nem csupán a repülést szeretem benne. Nekem nagy adrenalint ad, amikor áthaladunk egy nehezebben teljesíthető akadályon hiba nélkül, akkora sikerélményt tud adni, a ló szinte kiáltozza, hogy " Igen! Királyak vagyunk! Hol a következő?" . 140-150 centi fölött az akadályoknál szint 6-7 métereket repül a ló, így az izületei hamar tropára mennek, ezért e magasságok felé nem megyek majd sosem.

Galopp, lóversenyek: Ez az, aminek kifejezetten az ellenére vagyok. Habár imádom a gyorsaságot, és régen nekem is megfordult a fejemben hogy zsoké leszek, miután kicsit beleláttam a világukba, rögtön meggondoltam magam. A lovaik nagyrészt nem él tovább 10-15 éves koruknál. 2-4 vagy 5 éves kiversenyeztetik a szerencsétlen éretlen csikót, az izületeik szétmennek, aztán vagy vágóhíd, vagy hobby lovardában sántikálnak. Sok ilyennel találkoztam már. Sokszor ütik, verik őket, persze ez helytől és embertől is függ. Számtalanszor volt már szívrohamra is példa. Persze ez nem csak a galoppban van jelen, de arányaiban itt a legtöbb.

Military: Szinte az összes ágat összefoglalja, amiket eddig írtam, azokat biztos. Bátraknak való, veszélyes sport biztony. Én nem pártolom, hisz itt a lovak is gyakran sérülnek (lábtörés, sántulás, stb). Ez is érdekelne, ha a ló nem lenne ekkora veszélynek kitéve.

Az ügetőkről sokat nem tudok mondani, talán a galopphoz tudnám hasonlítani, de azért sokmindenben különbözik. Ebben nincs tapasztalatom, nem akarok hülyeséget írni.

2019. okt. 12. 12:40
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!