Kezdőoldal » Állatok » Lovak » Mennyi lovaglótudással lehet...

Mennyi lovaglótudással lehet indulni ügyességi háziversenyen? Ti szoktatok indulni?

Figyelt kérdés
2011. aug. 12. 11:49
 1/6 anonim ***** válasza:
Ha bisztonságos az ülésed tudod alkalmazni a segitség adásokat,kontroll alatt tudod tartani a lovat és ha ismered a pályahasználat szabályait akkor indulhatsz.
2011. aug. 12. 11:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
4 éve lovagolom és vagy 2 éve versenyzem.
2011. aug. 12. 12:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
Pont nemrég beszéltünk erről az edzőmmel, hogyha sikerül átlovagolnom az őszt, a telet, és a tavaszt, és ha ugyanilyen iramban fejlődök, akkor jövőre elindulhatnánk egy amatőr GYEPOSZ-os versenyen. Most nyár van, lépek, ügetek, vágtázom egyedül, rudazunk szintén mindhárom jármódban, átlón a minap gyakoroltuk az ugrásváltást, combra való engedést, és egyéb idomító feladatokat. És MÉG nyár van. Ami azt jelenti, hogy néhány hónappal kevesebb, mint egy év múlva juthatnék el olyan szintre, hogy elinduljak egy amatőr ügyességin, kiemelem ismét, hogy rendszeres edzésekkel, lovaglással, és hasonló fejlődéssel együtt. :) Tehát azért nem lehet olyan lazára venni, mert "amatőr". Az tény, hogy nem sampion jelöltnek megyek, de azért az ilyen ügyességikre is rendesen fel kell készülni. Azért hangsúlyoztam ki, hogy Amatőr, mert azzal érdemes kezdeni, majd onnan továbblépni, hioszen értelemszerűen onnan nehezednek a feladatok.
2011. aug. 12. 13:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
Kedves kérdező, mikor lesz a versenyed ?
2011. aug. 12. 14:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim válasza:

Biztos üléssel, és kis gyakorlással elindulhatsz szerintem. A lovardánknak 2 napja volt a háziversenye, én is indultam ügyességin, nyugodtan próbáld meg. Persze, figyelembe kell venni azt is, hogy a ló hogyan viszonyul az esetleges akadályokhoz, közönséghez stb.


L

2011. aug. 14. 20:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
Nem indulok, hiszen még vágtázni és ugratni sem tudok sajnos, mert nem tudok rendszeresen járni lovagolni.
2011. aug. 14. 20:25

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!