Kezdőoldal » Állatok » Lovak » Csak nekem nem tetszenek azok...

Csak nekem nem tetszenek azok a lovardák, amelyek már túlzottan új koriak?!

Figyelt kérdés

Szóval van egy lovarda és ott szó szerint minden betonból van, pl.: megyek terepen és az erdő közepén beton... és ez már nem az, hogy modern lovarda, hanem már szinte olyan mint egy börtön,tele vasrácsokkal és betonfalakkal...

Nektek mi a véleményetek erről?


2011. aug. 12. 12:42
 1/9 anonim ***** válasza:
Nekem se. Elrontka a lovarda hangulatot. :S
2011. aug. 12. 13:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
Előző vagyok. Barátnőm olyan helyre jár, ahol betonút vezet be, karámok vasból vannak. Ezt azzal magyarázza, hogy főút mentén van. A mi lovardánk is ott van, mégis homokút vezet be, tele van fával, a karám is fából van, és nem vasból esznek a lovak.
2011. aug. 12. 14:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:
Szerencsére én se olyan helyre árok, ahol minden vasból és betonból van, csak mondja az egyik barátnőm, hogy az ő lovardája milyen szép, meg természet barát, hát egyszer elmentem megnézni és szinte egy börtön látványa fogadott :/
2011. aug. 12. 14:05
 4/9 anonim ***** válasza:

A betonutat én azért tartom jónak, mert télen könnyű takarítani, könnyebb bejutni.

A fával az a baj, hogy ha nincs megfelelően kezelve, akkor idővel elöregszik, és ha nekiront egy ló, máris törik minden. Én már láttam fa karámból kitörni lovat, de vasból még nem. Mondjuk nem túl esztétikus, de az út mellett biztonságosabb. Az hogy az erdőben beton van az gáz, én a zúzott követ sem szeretem, bár felénk szerencsére nincs ilyen probléma. Sok helyen azért betonos az udvar, mert sokkal komfortosabb, mint egy eső után sárban tapicskolni, pl én egy magánistállóban lovazok, ott nincs lebetonozva semmi csak a nyergelőhely, pár éve lett csinálva téglából egy lábmosó, de minden növényírtózás ellenére felverte a fű, elmálott, és most ugyanúgy sáros. Lehet, hogy egy falerakás sokkal szebben és régiesebben mutat, de a beton olcsó és könnyebben beszerezhető.

Ez van, nem mindegyik lovinak van erre pénze, sőt sok helyen a boxok is hagynak maguk után kívánni valót.

2011. aug. 12. 14:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:
Az előzővel teljese mértékben egyet értek, de akkor is ronda az a sok beton :/
2011. aug. 12. 15:22
 6/9 anonim ***** válasza:
Nekem sem.. Azért megyek oda, hogy ne a városi hangulatban legyen, úgy az egésznek más a fílingje... Egy lovarda szerintem legyen természetes, amennyire csak lehet, majd ha robotlovak lesznek vasistállóban, akkor legyen minden beton, stb... Ezek állatok, nem kell elvárni a tökéletes tisztaságot, stb... Oké, nálunk pl az istállóban betonozva van, a rács is beton a boxon, de az alja fa, a karám fa, sok fű, és fa...
2011. aug. 12. 18:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
Utálom az ilyen helyeket. És a lónak sem természetes. Ismerek egy helyet, ahova a régi kedvenc lovamat vitték, szép tiszta minden, még csak istállószag sincs. A ló mégis teljesen megváltozott mióta utoljára láttam. Nincs kedve semmihez, kinézetre is teljesen megváltozott, régen szép izmos volt, most meg aránytalan.
2011. aug. 13. 14:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
Alapvetően praktikusabb a beton és iztonságosabb a vaskarám, de az, h terepen betonnal találkozik az ember, már túlzás.
2011. aug. 14. 10:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
nekem se... a lovinak az a lényege h a lovaknak jó legyen... nem az h legyen mindenképpn futószalagos járató meg hasonlók... viszont láttam olyan lovardákat, ahol nagyon jól megvolt a lovas feeling, homokos nagy pálya villanypásztor szénabálák stb, viszont teljesen modernre volt megcsinálva minden, szóv önitató, stb és nagyon jól nézett ki
2011. aug. 26. 11:38
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!