Kezdőoldal » Állatok » Lovak » Vágtát hol érdemes megtanulni?

Vágtát hol érdemes megtanulni?

Figyelt kérdés
Múltkor voltunk terepen és mondta akivel kimetem, hogy nem futószáron kell megtanulni, hanem terepen emelkedőn. Én még soha nem vágtáztam, Ő meg elkezdett vágtázni, még csak nem is szólt, hogy elindul, így hát az én lovam is vágtázott. Néhány vágta ugrás után belejöttem, de szerintem nem így kellene. Vagy igen?
2011. aug. 12. 18:27
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
Nem !!! Először szigorúan karámban !!! Addig nem is szabadna SENKIT kivinni terepre, míg nem tud vágtatni..
2011. aug. 12. 18:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 A kérdező kommentje:
Én terepen kezdtem, csak utána kerültem futószárra néhány alkalomra.
2011. aug. 12. 18:31
 3/12 anonim ***** válasza:
nem, tekintve, hogy emelkedőn ki kell könnyíteni, így pedig sosem fogod megtanulni kiülni normálisan a vágtát..
2011. aug. 12. 18:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
Fúúú ki az az agyas aki az mondta, hogy emelkedőn tanulj vágtázni, mi csak és szigorúan csak futószáron kezdünk és vágtáztatunk és mondhatja azt h ő már így meg úgy lovagol első alkalommal akkor is futószáron megy és vágtázni meg főleg hogy futószáron, de azért örülhetsz hogy nem szaladt el veled a p*csába az a ló, amelyiken te terepen voltál...
2011. aug. 12. 19:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 A kérdező kommentje:
Vissza tudtam fogni a lovat szerencsére, még kobak sem volt rajtam, mert nem tudtam, hogy lovagolni fogok aznap :/
2011. aug. 12. 19:15
 6/12 anonim ***** válasza:

O.M.G.


Ne haragudj, de szerintem messzire kerüld el azt a helyet. KÖTELESEK kobakot adni, ha nincs nálad a sajátod, főleg úgy, hogy ha elvileg 'lovasiskola', akkor mindig kell lennie egy 6-10 darabnak mindenféle fejméretben azon lovasok számára, akik még csak kóstolgatják a lovaglást, és nem ruháztak be drágább felszerelésre.

Ez a vágta tanítás meg egyenesen élet veszélyes, az első vágták kizárólag futószáron, szárak nélkül, a biztonság kedvéért a kápákba kapaszkodva kell, hogy történjenek... Atya világ, megtudhatnám, hogy hol lovagolsz? Lenne kedvem elbeszélgetni azzal az emberrel...

2011. aug. 12. 21:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
én vayg 3-4 aalkalommal vágtáztam körkarámba, utánna egy másik helyre menetem át ahol mindig terep van :) ott is egyből vágta, szőrén, berettyó-parton végig. ott tanultam meg igazán. a szárat mindig odadobom a lónak. :)és nincs semmi gondom nyeregben sem
2011. aug. 12. 21:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:

Odadobod? Akkor azok is valami automata lovak lehetnek x)

Normál esetben, ha odadobod. nem ugrik vágtába, hiszen a ló a száron keresi az ötödik lábát, ha nincs támaszkodás, normál esetben be sem ugrik. (Támaszkodás alatt most egy normál szármértéket gondoltam)

2011. aug. 12. 21:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
egyáltalán nem automata ló... mivel nem lovarda, és 1-2 ember lovagolja rajtam kívül. :) és igen, úgy szeret menni ha odaadom neki a szárat :)
2011. aug. 12. 21:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
Azzal nincs gond, ha a vágta közben laza száron, könnyű kézzel mész, főleg, ha így jobban megy Ő is, én hirtelen úgy értelmeztem, hogy a beugratásnál dobod neki oda.
2011. aug. 12. 21:28
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!