Kezdőoldal » Állatok » Lovak » A pólólovaknak miért van...

A pólólovaknak miért van levágva a sörényük?

Figyelt kérdés
Van valami funkciója is, vagy csak "divatból"?
2011. aug. 14. 12:18
1 2
 1/11 anonim válasza:
van funlkciója mert nekem is van egy pólólovam és azért vágják a sörényüket, hogy ne lógjon a szemükbe
2011. aug. 14. 12:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 x) ***** válasza:
Meg az ellenállás is kisebb, áramvonalasabb lesz a ló (gondolom) :)
2011. aug. 14. 12:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 A kérdező kommentje:
De basszus, ennyi erővel minden lónak le kéne vágni a sörényét, egyébként a nyakánál gondoltam, nem az üstökére, de am sem lóg a szemükbe, ha úgy van vágva, ettől függetlenül nem kell tüsire borotválni... Az áramvonalassághoz meg annyit fűznék, hogy OMG... Nehogymár ettől legyenek gyorsabbak, azon a két mp-n semmi nem múlk, és ennyi erővel az összes galopplónak, és a díjugrató lovaknak is le lehetne vágni, mivel mindenhol az idő számít, kivéve a stílusban... Ha csak ennyi, akkor szerintem elég szánalmas...
2011. aug. 14. 13:16
 4/11 x) ***** válasza:
Nyugi már... semmivel nem lesz kevesebb attól hogy rövidebb a sörénye. Attól még ugyanúgy ló, és egyébként nem zavarja hogy levágták neki. Nyárra énis vágom a lovaimét. És amúgy visszanő nem tudom mi ebben a rossz.
2011. aug. 14. 13:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 A kérdező kommentje:
Oké, és a farkuk? Az azért elég cinkes, hogy nem tudja hajtani a legyeket...
2011. aug. 14. 14:10
 6/11 x) ***** válasza:
Azt nem vágják. Csak fáslizzák.
2011. aug. 14. 14:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
100%
a farkat azért vágják/fáslizzák, hogy az ütő ne akadjon bele verseny közben, a sörényt, gondolom, szintén hasonló célból. Egyébként meg, te magad mutattál rá, hogy olyan versenyről van szó, mint amilyen a galopp vagy a díjugratás is, tehát időre megy a dolog... az ilyeneknél pedig minden másodperc számít. nézz csak meg egy galoppversenyt, hány hossz előnyt jelent mindössze egyetlen másodperc, és utána mondd, hogy semmi nem múlik rajta... :)
2011. aug. 14. 14:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:

Huhh, azért ennyire ne háborodj már fel x)

Jobb, ha le van vágva, nem zavarja a lovast sem az ide-oda csapkodó sörény. Persze erre a másik megoldás az, hogy befonjuk, de fölösleges azzal bajlódni, amikor egy egyszerű nyírással mindent meg lehet oldani.

Illetve így be sem izzadnak a sörényük alatt.

Amúgy meg nem is gondolnád, mennyit számít egy-egy nyírás, és itt most nem csak a hosszú szőrökre gondolok, hanem a rövid szőrökre is, ügetőnél pl. egy nyírt ló 4mp-el gyorsabb, ami azt jelenti, hogy 15méterrel tovább bírja.

2011. aug. 14. 16:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 A kérdező kommentje:
Szerintem már nagyon beleélik ezek az emberek magukat a versenyzésbe...
2011. aug. 14. 18:28
 10/11 anonim ***** válasza:
Egyébként általában minden versenylónak le van vágva a sörénye.
2011. aug. 15. 11:52
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!