Kezdőoldal » Állatok » Lovak » Szarvasnyak! Hogyan segítsem...

Szarvasnyak! Hogyan segítsem hogy kigyógyuljon belőle?

Figyelt kérdés
2011. aug. 14. 22:33
 1/7 anonim ***** válasza:

?????

Kigyógyulni? A szarvasnyak egy genetikai 'hiba' egy öröklött nyakforma, amit nem lehet gyógyítani.

Megfelelő tréninggel, előre lefelé lovaglással, összeszedettséggel lehet az izomzatot javítani, és ezzel úgymond 'eltüntetni' a szarvasnyakat.

Az én lovam is szarvasnyakú, és semmi probléma nincs vele, csak többet kell vele dolgozni ahhoz, hogy az izmok jól csoportosuljanak a nyakán.

2011. aug. 15. 00:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 Ajsa ***** válasza:
húzatni kell vele. szerezz egy hámot és köss utána valamit... óvatosan először be kell tanítani, kérd szakember segítségét. de mind1 mit húzatsz, lehet az farönk vagy autó de szép fokozatosan emeld a súlyt
2011. aug. 15. 00:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:

Első válaszoló: nem találtam rá szót, de akkor ahogy te írtad, eltüntetni. Úgy tudom nem csak genetikai hiba, hanem lesoványodott/legyengült állapotban erőltetik, és így is kialakulhat. Ez a kanca például le volt soványodva.

És hogy érted azt hogy előre lefelé lovaglás?


Ajsa: lovaskocsiztatás is jó?:)

2011. aug. 15. 00:12
 4/7 anonim ***** válasza:
úgy érti, hogy próbáld elengedtetni, vagyis a feje legyen lent, így feladja a hátát. helyes nyaktartással jól fog izmolódni a nyaka. a martingált felejtsd el, attól csak "tokásodik", ha belefeszül
2011. aug. 15. 08:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

Lehet "szerzett" szarvasnyak, mert rosszul van/volt lovagolva.Futószárazd gougegal, ezzel azt éred el hogy mélyen elölőre nyúlik és a kérdéses izomcsoport ellazul.(elején feszenghet mert a szarvasnyak nem egyszerűsíti a lazulást)

Ha ezt csinálod heti min 2-3 alkalommal akkor néhány hónap alatt javulhat.Amikor ráülsz tág keretben lovagold.Ha nagyon magasra emeli a fejét nehogy kikötőt rakj rá, mert azzal rontasz a helyzeten(nyak izomzata szempontjából)Lépésben csatnál fogd nyúljon előre, ügetésben és vágtában sem bizergáld a száját, mert feszengeni fog, hangsúlyosan: TÁG keretben menjen!

2011. aug. 15. 09:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:

Nemsoká 4 éves lesz, egyszer ült a hátán a mostani gazdája. Se a nyereg, se az öreg ellen nem tiltakozott amúgy:)egyenlőre...ki tudja alattam mit fog művelni:D

Köszönöm a válaszokat, remélem sikerül:)

2011. aug. 15. 11:35
 7/7 Ajsa ***** válasza:
kocsizás is jó... az enyémnek is szarvas nyaka volt. (van benne egyb kis arab vér) De a mozgástól, a munkától elmúlt... :) sok sikert...
2012. jan. 20. 16:21
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!