Kezdőoldal » Állatok » Lovak » Mi a 'meghúzza magát' pontos...

Mi a 'meghúzza magát' pontos jelentése?

Figyelt kérdés
Meghúzza magát, mint pl megijed és felrántja a fejét, de ki van kötve, és pl meghúzódik a nyaka, vagy valamije, vagy valami más értelemben?
2011. aug. 19. 21:43
 1/8 anonim ***** válasza:
56%

:D A meghúzza magát azt jelenti, hogy félénken összehúzza magát valamelyik sarokban :)


De jelentheti azt is egy szerencsétlenebb kifejezéssel, hogy meghúzza a lábát


Szövegkörnyezettől függ a dolog

2011. aug. 19. 21:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:

Ha valakinek valamilye meghúzódik, arra nem használjuk a "meghúzza magát" kifejezést. Ilyenkor hozzátesszük a konkrét testrészt. "meghúzta a lábát, nyakát stb"

Az átvitt jelentése: szerényen, alázatosan viselkedik. (általában azért, mert valami rosszat tett.)

2011. aug. 19. 22:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
Sőt" a bűnözőket mikor körözi a rendőrség ők meg szokták húzni magukat valahol. Vagyis nem mászkálnak inkább kivárják míg nyomukat vesztik az őt üldöző rendőrök. Így már érted ? De ha túl sokan laknak egy házban és még egy ismerős pár napra szállást ér ő is azt szokta mondani hogy megszeretné húzni magát. Ez a szó talán abból fakad hogyha esik az eső mindenki tető alá húz.
2011. aug. 19. 22:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:
Basszus, nézzétek már meg a kategóriát! A lovak szokták meghúzni magukat, pl ha kikötöd és megijed, vagy pl törlöd a fejét, és meghúzza magát. Csak nem tudom pontosan, hogy melyik a jó jelentés, hogy meghúzza valamijét, vagy pl a rángatásra értik... Amúgy köszi
2011. aug. 20. 10:14
 5/8 anonim ***** válasza:
Basszus, te meg tedd már fel értelmesen akkor a kérdést!
2011. aug. 20. 11:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:
A lovak kategóriába írtam, gondoltam mindenki tudja, aki ezt a kategóriát böngészi, hogy mire értem. Egyébként ettől függetlenül megköszöntem a segítséget, mert mindenki elmagyarázta az egyébként helyes jelentést érthetően.
2011. aug. 20. 12:15
 7/8 anonim ***** válasza:
azt is jelenti mikor kivan kötve a ló és megijed vagy valami akkor elkezd hátra menni de miven nem tud mert ki van kötve ilyenkor nrkifeszűl és meghúza magát- rángatja a fejét és megy hátra. a nyaka ki van nyújtva a nyaka. meg kell nyugtatni elyenkor. volt már nálunk ilyen h megijedt és elszakította aa kötőféket is. remélem értedí:)
2011. aug. 21. 10:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
Eeeeerre gondoltam, köszi:)
2011. aug. 21. 11:58

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!