Kezdőoldal » Állatok » Lovak » Hogyan kell sörényt bebogyózni...

Hogyan kell sörényt bebogyózni szépen?

Figyelt kérdés

Már többször próbáltam, de mindig rettenetes lett :)

lehet hogy segítene ha érteném, mit kéne csinálni... XD

mindenesetre segíítsééég!

(amúgy lovagolok régóta meg minden, csak bizonyos dolgok nem mennek be a fejembe... semmi nagyon lényegeset nem szoktam elszúrni, de így a kötőfék odacsomózása vmihez pl nem megy... :$)

köszi


2011. aug. 26. 12:33
 1/7 anonim ***** válasza:

1. Sörénygumival oszd fel a ló sörényét kis copfokba, szépen elválasztva (kb. mind ugyanakkora legyen)

2. Egyesével fond be a kis copfokat, a végét jól gumizd össze!

3. Tekerd fel a kis copfokat bogyókba, rögzítsd sörénygumival, majd az üstökét is bogyózd be.

Vannak, akik bogyózás előtt meg szokták tépni a ló sörényét, lehet úgy könnyebb.

2011. aug. 26. 12:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
Bocsi hogy beleszólok, de mielőtt befonnád a tincset, vizezd be, úgy könnyebb befonni. Mellesleg ha a ló sörénye bal oldalra nő, akkor ugyanabba az irányba is kezdd el betekerni, így nem fog kiállni. mindjárt linkelek neked egy videót, hogy megértsd
2011. aug. 26. 13:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:

http://www.youtube.com/watch?v=TTmtWJfIsXo&feature=related

1:35-től :D

de az egész videót megnézheted.

2011. aug. 26. 13:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
nekem ez a kedvenc videóm, a varrás sztem szebb, mint a sörénygumi :)
2011. aug. 26. 13:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

bocsi, a link lemaradt :D


http://www.youtube.com/watch?v=gnPrEm-GyTM


és az is fontos, hogy a sörény ne legyen 10-12 centinél hosszabb, és jól meg legyen tépve, az enyémnek pl tarkónál kétszer olyan dús, mint lejjebb

2011. aug. 26. 13:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:

Köszi mindenkinek :)

majd próbálkozom :D

2011. aug. 26. 15:57
 7/7 anonim válasza:

én a tincseket érzésből osztom fel, nagyjából ugyanakkorákat veszek fel mindenhol. és felfelé szoktam elkezdeni fonni, aztán kb a felétől már normálisan csinálom, h a bogyók szépen álljanak, ne konyuljanak le :D

ja és érdemes akkorára levágni a sörényt hogy csak félbe kelljen hajtani egy bogyóhoz :D

2011. szept. 18. 21:47
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!