Kezdőoldal » Állatok » Lovak » Hogy kell fogni a segédszárat,...

Hogy kell fogni a segédszárat, melyik ujjnál stb?

Figyelt kérdés
2011. szept. 13. 15:49
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
33%

a kisujjad és a gyűrűsujjad között vezeted ki. Próbálok linkelni egy jobb képet, hátha látszik:

[link]


Egyébként ha elkezdesz segédszárral lovagolni, először kérd az edződ segítségét. A segédszár tapasztalatlan lovas kezében olyan, mint majom kezében a borotva.

2011. szept. 13. 15:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 A kérdező kommentje:

nem.ez nagy kantár.

a sima szárat vezetjük ki a kisujj és a gyürüsujj között. a segédszárat fölötte. ezt mondták. igaz!!!?

2011. szept. 13. 15:58
 3/11 anonim ***** válasza:
25%

gondolom a vejrotere gondolsz azt ugy kell ,hogy a vejrotert a kis ujad és a 4. ujad között fogod a szárat pedig a 3 .és a 4. ujad között,legalábis én igy szoktam.

elég hülyén fogalmztam meg de azért remélem érthetö.

2011. szept. 13. 16:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
37%
attól, hogy nagykantáros képet linkeltem, a módszer ugyanaz. a veiroter a kisujj és a gyűrűsujj között fut át - most mondom el másodszor.
2011. szept. 13. 16:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
51%
De akkor két szárat fogunk egyszerre egy helyen? Mert a sima szárat is kis és gyűrűs között kell fogni... A linkelt képen valamelyik egyel fejjebb van.
2011. szept. 13. 18:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 A kérdező kommentje:
utolso válaszolo: amikor segédszárral lovagolsz,akkor a sima szárat eggyel FENTEBB fogod és a segédszárat pedig a SÍMA SZÁR HELYÉN.
2011. szept. 13. 19:09
 7/11 anonim ***** válasza:
51%
Igen, de van aki variálja a szárakat.
2011. szept. 13. 21:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
51%

első válaszoló. nézd meg a képet amit linkeltél. És nézd meg még alaposabban...

A sima csikózabla szára jön kis és gyűrüsujj között be, majd mutató és hüvelyk között ki.

A feszítő (vagy nem nagykantás esetében segédszár) a középső újj tartja.

A mutatóujjal a képen a másik két szárat fogja. Szerintem.

2011. szept. 13. 22:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
51%
Igen, de én csak a technika miatt linkeltem. Tehát, hogy hol kell kivezetni a szárakat, meg hogy hogy is néz ez ki. Mert azt, hogy melyk szárat fogod felül, rengetegen variálják. Én úgy szoktam fogni, hogy ne a veiroterre támaszkodjon a ló, és hogy az csak keretet adjon, de valaki a veirotert kezeli a normál szárként, és az igazi szárat teszi "mellékágra".
2011. szept. 14. 12:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
51%

A kis és gyűrüs között vezeted, akkor pont h ott adod az erőteljesebb segítséget.

Egyébként tényleg többféleképpen lehet, a lovasakadémia sorozat egyik ktetében elég hosszan van részletezve.

2011. szept. 14. 14:36
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!