Kezdőoldal » Állatok » Lovak » Hogy tudom szárra tenni a...

Hogy tudom szárra tenni a lovat, hogy a nyakát szép domborúan tartsa?

Figyelt kérdés
Meg szeretném lepni az oktatómat, hogy egyedül is meg tudom csinálni. (csoportban lovagolunk és rám nem nagyon szokott figyelni)
2011. szept. 15. 20:43
 1/4 Guano Apes ***** válasza:
Hát ha nem figyel rád az nem vmi jó. Az, hogy a lovad szépen feligazodjon és összeszedje magát évek hosszú munkája kell. Az összeszedettséget nem a szár húzásával kell elérni, a fejét hátrahúzva. Ezt az oktatódnak kell megtanítania.
2011. szept. 15. 21:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
31%
Fogj rövidebb szárat,és emeld feljebb a külső kezedet,ha így sem sikerül,mind a kettő kezedet feljebb viheted.Rám sem nagyon szokott figyelni az edző,ha csoportban vagyok a lovammal,szóval tapasztalom a dolgokat...
2011. szept. 15. 21:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
lovagold előre a lovat, és hajtsd szárba (ehhez puha és biztos kéz kell, hogy a ló rá tudjon támaszkodni a zablára, vagyis ne rángasd a kezed, ne akadj bele a szájába) az elendtetés a következőképp néz ki. álljban: mindkét szár tart, ha ló enged(lejjebb viszi a fejét), akkor te is engedsz (ne löttyenjen meg a szár) ugyanígy lovagolj menet közben is, csinálj sok állítást és hajlítást
2011. szept. 15. 21:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim válasza:
a ló legyen állítva folyamatosan. mindig belső állítás. csizma aláhajt, de a kezedben mindig legyen néhány kiló. a ló a külső szárra fog támaszkodni, ezért a külső kezed tart, a belső kezeddel belső állításba teszed. és igen, arra nagyon figyelj, hogy a szár SOHA ne löttyenjen meg!!! ha nagyon nem akar támaszkodni, akkor kicsit mozgasd át neki a zablát, azzal el tudod lazítani a nyakát. és figyelj arra, hogy a hátsó lábai mindig az elsők nyomába lépjenek. egyébként nagyon nehéz elérni, vannak persze lovak, amelyeknél könnyebb, de ez nem öt perces feladat. ha nem figyel rád az oktató, válts lovardát, mert sosem fogsz megtanulni normálisan lovagolni..
2011. szept. 17. 23:09
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!