Kezdőoldal » Állatok » Lovak » Mit tennétek a helyemben?...

Mit tennétek a helyemben? (körmölés)

Figyelt kérdés

Szóval van egy lovam, és a lovardában, ahol tartottam a kérésem ellenére "megkörmöltették", és erről nekem egy hónappal később szóltak, ráadásul nem épp megfelelő stílusban, hogy a kovács várja a pénzét a körmölésért, amiről "elfelejtettek" szólni. De konkrétan nem látszik a patáján, hogy hozzányúltak volna, mintha kicsit lekopott volna az első két patája, de semmi extra. A hátsója meg tragédia.

Nehezen adja a hátsó lábait, nem is nagyon kínoztuk, mert nem érezte jól magát a lovardában, de most az új helyen felvettem neki, és a nyírja konkrétan levált, csak két kis darab tartotta. Emellett a hátsó patái borzasztóan be vannak törve.

A probléma az, hogy a kovács jó ismerősöm, aki már nagyon nehéz helyzetben segítséget nyújtott, így nem nagyon szeretném összerúgni vele a port, ráadásul a mostani lovardában is ő a kovács.

Viszont nem nagyon szeretném kifizetni sem, mert nem látszik a ló patáján, hogy hozzányúlt volna.

Én arra gondoltam, hogy a lovardatulajdonossal megbeszélem, hogy fizesse ki ő. Először, mert nem kértem. Másodszor, mert nem szóltak. Harmadszor, mert nem látszik. Csak nem tudom, ezt hogy lehetne megbeszélni, kivitelezni, mert ő nem fog egyetérteni, az biztos.


2011. szept. 18. 19:05
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:

Mond meg a lovardatulajdonosnak (régi lovi) hogy nem csinálsz ügyet kifizeted, de rossz hírét kelted a lovardájának.

A kovácsnak meg mond azt hogy jöjjön el és körmölje el normálisan és akkor kifizeted! Másképp nem. vagy mondjuk hagyja a lovat de csak 50%-ot fizetsz neki.

2011. szept. 18. 19:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:

Én a helyeden jogi tanácsot kérnék, mivel az ügy tisztának tűnik, de a lovardások megpróbálhatnak bekavarni:


olyan szolgáltatást végeztek, amit te határozottan nem kértél, tehát neked nem kell fizetned érte. Határozott tiltás ellenére elvégzett körmölését tehát semmiféle díjat nem számolhatnak fel.


Ugyanakkor nyilván, ha nem gondoskodtál a rendszeres körmölésről, állatvédelmi alapon jogos, hogy ők intézkedtek.


Nem tudom hogy a bértartási szerződés kitért-e a körmölésre, mert ha abban le van írva, hogy az is az ő dolguk, kénytelen leszel fizetni, bár elkérheted a körmölést igazoló dokumentumokat, amiket nyilván tudnak gyorsan, okosan készíteni.

2011. szept. 18. 19:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem fizesd ki, ezzel tudod elkerülni legnagyobb eséllyel a balhét, de a kovácsnak add oda, és mondd, hogy bocs, de nem tudtál róla. Az pedig valamilyen szinten a te hibád is, hogy milyen a hátsó patája, mivel ha nem veszed fel, begyűlik neki a kosz, nem tisztítod, így ez a te felelősséged, hogy levált a nyírjánál... Olyan meg nincs, hogy nem szereti feladni, adja csak fel nyugodtan, max nincs hozzászokva, vagy rossz élményei vannak vele, de kikaparni ki kell, mert ez lesz a vége. A pata pedig nagyon kényes rész. Már bocs (és le lehet pontozni) de nem is értem, hogy saját ló, és ennyire felelőtlen vagy, hogy nem erölteted a patakaparást... Nálunk is van nem egy, nem kettő paci, amelyik nem szereti feladni, mégis sikerült megtanítani nekik, hogy hogy kell, és még annak a lónak is ki van kaparva a patája, amelyiknek csípőcsont-kopása van, vagy miafranc, és ha nincs bemelegedve, pl a boxban, ha lép egyet, úgy ugrasztja vissza, hogy ha mögötte állsz, úgy megküld, hogy Kenyában találnak meg...
2011. szept. 18. 19:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 A kérdező kommentje:

Most vettem a lovat, nem az én saram, hogy jelenleg hogy néz ki a patája, én ezen szép lassan, rendszeres körmöltetéssel tudok változtatni, amit természetesen meg is teszek.

Beszereztem nyugtatót is, és egy patkolókováccsal is beszéltem, hogy akkor ekkor és ekkor kijön, és megcsinálja, csak azt el kellett halasztani, közben pedig ez kiderült. Duplán pedig nem tudom megcsináltatni neki.

Nem morcos, hanem konkrétan felrúg, ha a lábához érsz, és a patkolókovács látta már előtte is, ő sem tudta felvenni a lábát. Viszont mivel az elmúlt hónapban jó, ha hetente egyszer le tudtam menni hozzá, nem baszogattam.

Most az új helyén minden oké, és itt már adogatja is szépen.

A nyírja pedig le lett vágva, de nem rendesen, szóval a kovács pocsék munkát végzett.

Jah, és a lónak nem brutálisan, borzalmasak a patái, hogy állatvédelmi törvényeket emlegessünk, egyszerűen látszik, hogy az előttem lévő tulaj ezt elhanyagolta. És csak ezt, mert amúgy a paci gyönyörű :)

2011. szept. 18. 19:24
 5/11 A kérdező kommentje:
Elős kommentelő, köszönöm, jó ötlet, amit írtál. Inkább, hogy csinálja meg rendesen, és utána fizetek. De a fele összeg is jól hangzik, csak attól megkörmölve sajnos nem lesz.
2011. szept. 18. 19:28
 6/11 anonim ***** válasza:
ne fizesd ki... ez így nem oké...
2011. szept. 18. 20:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 A kérdező kommentje:

Én is így gondolom, és ezt szeretném. De az új loviban is ő körmöli és patkolja a lovakat, és segített is nekem. Ezért összeveszni sem akarok vele.

Meg nem értem, mert eddig bárkitől hallottam, mindenki azt mondta, hogy nagyon jó kovács, és nagyon érti amit csinál. És én is ezt láttam, csak a saját lovamon sem.

Arra gondoltam, hogy nem tudta felvenni a lábát, és akkor hagyta az egészet... de nem tudom... összeveszni vele nagyon gáz lenne...

2011. szept. 18. 20:17
 8/11 anonim ***** válasza:

Szerintem a legokosabb dolog, ha odamész a kovácshoz, és baráti hangnemben megmondod, hogy legyen már szíves nézze meg még egyszer a ló patáit, mert szerinted ebből még egy kicsit kellene vágni. Utána fizesd ki.

Amúgy én saját magamnak körmölöm a lovam patáit, egy kovács ismerősünk "tanított" ki. Persze előtte jó sokáig ő is ott volt, és figyelte, mondta, hogy mit hogyan csináljak. Azóta nincsenek ilyen gondjaim. A körmöléshez szükséges felszerelés meg jóval előbb megvolt. Szóval a körmölésen spóroltam, és patagondokkal sem szenvedünk.

2011. szept. 19. 08:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:

Írtál alá bértartási szerződést a lovardával? Ha igen, nézd át alaposan, mert lehet, hogy benne van, hogy X időközönként körmölik a bértartott lovakat. Ha aláírtad, nincs mit tenned, fizetned kell, legfeljebb kérsz egy módosítást, hogy vegyétek ezt a pontot ki a szerződésből, mert legközelebb te magad szeretnéd a körmölést intézni.

Ha nincs ilyen szerződés, akkor nem is kötelezhetnek fizetésre. És a kovács sem rád kell haragudjon, hiszen te nem kértél tőle semmit, csak a lovi tulaja, vagyis ez nem a te sarad.

2011. szept. 19. 09:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:

Ez kb olyan, mint mikor a barátnőmnek kérése nélkül beoltották a lovát a tudta nélkül, utána meg kérték a pénzt. Ő megbeszélte a dokival, hogy nem fog neki fizetni, mert ő nem is tudott róla, nem is kérte és a szerződésben sincs benne, kérje a lóvét a lovarda tulajtól.


Te is megbeszéled a kováccsal, hogy te ezt nem kérted, de még előbb a lábfogót embert kérdezném, hogy fogta-e a ló lábát, mert ha tényleg küzdeni kellett vele, akkor ő megmondja a frankót, hogy meg lett-e csinálva vagy sem.


Az új loviban meg tessék erre is kitérni a bértartási szerződésben, hogy te magánúton elintézed a kovácsot, és akkor hívod, amikor szükségesnek tartod, nem amikor a többit is körmölik.

Ha kovács kéri a pénzt, mondd meg, hogy majd a lovi kifizeti, ha meg előre kifizették, akkor a régi lovinak nem adnék semmit.

2011. szept. 19. 10:17
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!