Kezdőoldal » Állatok » Lovak » Ezt hogyan üljem ki? (több lent)

Ezt hogyan üljem ki? (több lent)

Figyelt kérdés
Van egy ló aki olyan hogyha rossz napja van akkor hülyeségeket csinál, vagy ha még nem szokta meg a lovasát. Szóval vátába megyünk simán és egyszer csak úgy dönt neki ennyi elég volt és megáll vágtából allásba. Namost eddig mindig előre estem és még jó hogy van rajta martingál és tudtam mibe kapaszkodni. De hogy tudnék benne is maradni a nyeregben?? :O
2011. szept. 22. 21:47
 1/6 kerdesesficko16 ***** válasza:
18%
JÓL
2011. szept. 22. 22:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
Hát kösszi: Tippp:??
2011. szept. 22. 22:03
 3/6 anonim ***** válasza:

mivel tudod h ezt csinálja, számítsz rá...

kicsit eleve hátrébb helyezed a testsúlyod, és amint érzed h egy nagyon picit lassít, előre hajtod. (akár vissza is ülhetsz nyeregbe)

2011. szept. 22. 22:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 x) ***** válasza:
55%
Hát ki kellene nevelni a lóból de ez nehéz feladat és tapasztalt lovas dolga. Talán érdemes lenne kipróbálni a tanvágtát (ahol nem könnyítesz ki). És ahogy írták itt előttem hátrébb helyezed a testsúlyodat és előrefelé lovagolod.
2011. szept. 22. 22:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
ha ülésproblémáid vannak akkor futoszáron a helyed,vidd hátra a vállad szoritsd a térdedel és a lábszáradal öleld át a ló oldalát,fontos,hogy folyamatos kapcsolatot tarts fenn a ló szájával és közben lovagold folyamatosan elöre.
2011. szept. 23. 17:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
Értem! Csak az a gond hogy ezt hirtelen csinálja! Én csak egy párszor lovagoltam még rajta. Aki már régóta lovagolja és szereti is azokkkal nem csinálja, de akik még most kezdtek rajta mint én vagy akiket nem szeret azokkkal ezt csinálja. Őőő én nem nagyon szoktam kiemelkedni csak akkor ha egy lovon nem lehet munka vágtázni vagy egy gyorsabb mozgású lónál szoktam vadász vágtázni. Értem szóval akkor tartsak állandó kontaktust a ló szájával és lovagoljak hajtsam csizmával mindig. :) Jó ez azt hisze menni fog! :)
2011. szept. 24. 16:25

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!