Kezdőoldal » Állatok » Lovak » Egy lasúbb ló hajtása? (pálcáv...

Lola477:) kérdése:

Egy lasúbb ló hajtása? (pálcával se megy)

Figyelt kérdés
Pálcával nem megy kipróbáltam már suhogós pálcát minden pálcát de akkor se megy.Valami ötlet?Ja és még a csizmázást szinte észre se veszi.
2011. szept. 29. 15:14
 1/5 anonim ***** válasza:
65%
sarkantyú és ez azért van, mert ellovagolták csikókorában :/
2011. szept. 29. 15:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
74%

Használhatsz sarkantyút, de először csak az edződ felügyeletével. A pálca valószínüleg azért nem használ, mert már kezd "belefásulni", ha ennyire nem megy vele inkább hanyagold a pálcázást és csak a legszükségesebb esetekkor használd. Ekkor viszont tényleg legyen akkora hatása, hogy érezhetően előremozdul tőle.

Ha nem reagál kellően a csizmára, az viszont nagy gond. Bemelegítéskor próbáld meg egy kicsit felpörgetni az agyát (vagyis menjen a lehető legélénkebben). Melegítés után pedig csinálj vele gyors egymás utánban ütemváltásokat, jármódváltásokat. Amíg nem vagy elégedett és még bírod szusszal, ne hagyd békén.

Saját lovad van vagy iskolaló? Ha az utóbbi, akkor ne remélj tőle sokat. Én iskolalovakat szoktam kapni egy-két hónapra, hogy átlovagoljam őket, de kiakasztó látni hogy a kezdők miket művelnek rajtuk.

Ettől a kérdéstől, most eszembe jutott pár ilyen eset :S Már ha rágondolok, dühös leszek.

2011. szept. 29. 16:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
100%
vannak olyan lovak amelyikeknek a tulzott csizmázástol eltompul elöbb utobb az oldala,toljad derékal ,sokat jároiskoláztasd hogy ne lankadjon a figyelme és járj vele terepre mert ha egy iskola ló annak már szerintem az életöl is elment a kedve
2011. szept. 29. 18:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 x) ***** válasza:
100%
Karámban lovagolod? Menj ki vele terepre. Bár ha iskolaló akkor semmit se tudsz csinálni vele, a legtöbb lovardai oktatóló ilyen. Eltompult az oldala..
2011. szept. 29. 19:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat! :) igen iskolaló:/ minden héte kb 3-4 járunk ki vele terepre(társaságba) sarkantyút nem szeretnék használni :/ tegnap megpróbáltam pálca nélkül és egyből ügetett a legkisebb jelzésemre biztos a pálca zavarta :/
2011. szept. 30. 07:54

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!