Kezdőoldal » Állatok » Lovak » Szoktatok lóval járni szüreti...

Szoktatok lóval járni szüreti felvonulásokra?

Figyelt kérdés

Mit szerettek benne vagy mit nem??

Miért jártok vagy miért nem??


2011. okt. 1. 21:43
 1/10 anonim ***** válasza:

régebben jártam, csapattal

de amikor már az egész arra ment rá h minden kocsma előtt órágik álltunk, akkor abbahagytam.

2011. okt. 1. 21:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 x) ***** válasza:
55%
Mi szoktunk barátnőmmel.. igazából van jó meg rossz oldala is. Jó érzés a többi lovassal meg fogathajtóval találkozni, meg az is jó érzés hogy sokan kijönnek megnézni a felvonulást meg megnéznek minket hogy "nézd már lovasok". De azért a hatalmas tömeg meg a sok részeg idióta aki ijesztgeti a lovat már annyira nem hiányzik :)
2011. okt. 1. 21:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 x) ***** válasza:
40%
Jaa amit az első írt az is igaz... tényleg elég sokat állunk meg kocsmázni csakhát aki lóval van nem nagyon mer inni mert részegen mégis csak nehezebb lovagolni. Kocsis parasztbácsik meg ott fekszenek a hintón :)
2011. okt. 1. 21:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:

Jaa ma voltunk mi is pados kocsival (igaz én csak segédhajtóként. Egy ismerőst a ló vitt haza xD elaludt a ló hátán..

Meg én azt nem szeretem mikor kijönnek a nagy fed ménekkel amikkel alig bírnak..

Amúgy mindenkit szerettel várunk: [link]

2011. okt. 1. 21:58
 5/10 anonim ***** válasza:
58%

Ahol mi lakunk, ott is ma volt.

Annyira nem szeretem, mert mikor mentem ki a lovamhoz, minden zárva volt, mert az egész lovarda ott volt. És a menet után kellett rohangálni a kulcsért, meg keresni valakit, akinél van a kulcs, és találd meg a tömegben.

Addig meg nem tudtam semmit csinálni a lóval, mert minden cucca be volt zárva.

De amúgy jó nap volt nagyon, meg az emberek szeretik az ilyet, de szerintem nagy a felhajtás, meg a tömeg. (Bár a mai elég szolid volt.)

2011. okt. 1. 22:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
Jó lehetne, de annyira gyűlölöm a sok részeges barmot, akiknek szerencsétlen lovuk reggeltől estig étlen szomjan, ő meg kocsmázik, azt a végén agyonhajszolja a lovat a betonúton és van képük ezzel dicsekedni. Nem tudom más helyeken hogy van ez, de az én falumban a szüreti csikósok 80%- a ilyen. Ezeket le tudnám ütni a lóról, de amúgy én is mentem lóval szüreti felvonulásra és jó volt, kb 2 órát végigsétáltunk a falun, aztán hazavittem a lovat és este elmentem a bálba. Jó volt:) Csak akik nem tudják kezelni azok miatt veszélyes, minket is egyszer majdnem felrúgott a másik lova, mert nem tudta kezelni... De azoknak is csak a csődör ló a ló, de irányítani már alig tudják... De felidegesítettem magam, bocsi, de azért van, mert most volt szüreti és ezt a sok állatkínzót nem bírom nézni...
2011. okt. 1. 22:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 A kérdező kommentje:

Na elhiszem...

Nálatok hol volt ?(itt Géderlak) :D

2011. okt. 2. 10:47
 8/10 anonim ***** válasza:
77%
Szoktunk igen. Nagyon szép szokott lenni, de azért régebben többször felhúztam magam rajta. Vannak idióták, akik nem figyelnek másokkal. Néha lóháton, néha fogatban megyünk. Van egy gyönyörű fekete csődöröm is (fedeztetési engedéllyel), de alapban nyugodtabb, kezelhetőbb, hallgat rám. Fedezőmén, de két kancával van egy karámban, úgyhogy nem magányoskodik egyedül egy boxban. Szépen lehet vele lovagolni a többi ló között is. Kicsit felnyerít, amikor egy kanca túl közel jön, de amúgy semmi kirohanás. Büszke is vagyok rá. Őt általában akkor lovagolom szüretin, ha a kancának csikója van, vagy valami. De viszont akadtak olyan vadbarmok, hogy szándékosan sárló kancával előttem nyargalásznak fel-le, hogy a lovam bőszítsék. Vagy túl közel jönnek. Oda se figyelnek a másikra. Néha úgy össze szoktak rúgni a lovak, hogy csak na. Vagy kiugranak a csoportból, és vágtában kiugranak előre, hogy lehajszolják a lovukat. Feltűnési viszketegségük van. Ezeket utálom. Amúgy tényleg nagyon jó hangulatban telik el a nap. Maga a szüreti egy nagyon szép és jó dolog. Az emberek kijönnek, és megcsodálnak minket. Azok a szemek, ahogy megcsodálnak minket.. tudom, hogy ugyanazt érzik, amit én. Egy pillanat, amit nem felejtenek el soha. Ahogy megállunk, szinte meglepnek minket. A lovat simogassák, vagy vannak sokan, akik szeretnének felülni a hátára. Óriási élményt tudunk ilyenkor adni a gyerekeknek, de a felnőtteknek is. Amúgy vannak rendes lovasok is. Szeretem amikor olyan sok lovas összejön (néhány kivétellel, amit már említettem) és végiglovagolunk a falvakon.
2011. okt. 3. 18:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 A kérdező kommentje:
Én mondjuk szondáztatnám a lovasokat és nem lenne ilyen probléma :D
2011. okt. 3. 21:19
 10/10 anonim ***** válasza:
jó gondolat :)
2011. okt. 4. 20:59
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!