Kezdőoldal » Állatok » Lovak » Martingállal és szügyelővel...

Martingállal és szügyelővel tud ugrani egy ló?

Figyelt kérdés
2011. okt. 2. 10:20
 1/9 anonim ***** válasza:
Martingállal nem tudom, de szügyelővel biztos, szoktak is rájuk rakni, legalábbis én már láttam.
2011. okt. 2. 10:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
71%

Tud, miért ne tudna? Mondjuk a szügyelő inkább terepre való. Azt én nem tenném rá. A nyereg akkor is a helyén marad, ha megfelelően húzod meg a hevedert.


A martingál meg kifejezetten arra való, hogy ne kapja fel a csillagos égig a lovad a fejét. Az tökéletes ugratáshoz.

2011. okt. 2. 10:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
33%
Első vagyok, tényleg jó amit a második mondott én meg így reggel fél11kor súlyos fogalomzavarral küzdök:DD most jöttem rá h kevertem a martingált mással hihi...
2011. okt. 2. 10:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
Persze,tud ugrani ezekkel. Bár én még nem láttam,hogy mindkettő lenne ugró lovon :D
2011. okt. 2. 10:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
78%
Rengeteg olyan lovat láttam, aki szügyelős martingállal ugrik.
2011. okt. 2. 11:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
Persze, hogy tud, rengeteget használjuk. Ha nem lenne szügyelő a lovamon ugratásnál, úgy hátra csúszna a nyergem, hogy csak na. A martingál pedig semmiben nem akadályozza a lovat, ha jól van beállítva.
2011. okt. 2. 12:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
A szügyellő semmiben nem akadályozza a lovat, a martingált az edzőm sosem engedte, azt mondta, ha jól van felcsatolva, akkor egészen pontosan semmit nem csinál, ha viszont rosszul, akkor rengeteget árt, így én nem használtam ugráshoz. De millióan használják versenyeken is.
2011. okt. 3. 14:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim válasza:
Van martingál direkt ugratáshoz, barátnőm is rendszeresen használja, többek között nem engedi elmozdulni a nyerget a magasabb akadályok átugratása alatt/ után.
2011. okt. 3. 20:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
Utólsó, amit te írsz, az nem martingál, hanem szügyelő, vagy esetleg szügyhámos martingál. De a nyerget a szügyhám tartja helyén, a martingál egész mást csinál.
2011. okt. 4. 12:21
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!