Kezdőoldal » Állatok » Lovak » Ez tisztavérű nóniusz? Vagy...

Ez tisztavérű nóniusz? Vagy egyáltalán nóniusz?

Figyelt kérdés

[link]


Jobb képet sajnos nem tudtam "csórni". Állítólag egy kiállításon volt, és azt mondják róla, hogy nóniusz. Igaz lenne?


2011. okt. 5. 01:15
1 2
 11/17 anonim ***** válasza:
77%

Korcs lovakat...:SSS Hogyan is mondhatsz ilyet??? Ez nem kutya b.meg.- -'

Am sztem meg visznek félvér lovakat is, meg a versenyeken sem csak tiszta vérű lovak vannak. Attól nem lesz korcs h két vagy több fajta képviselői is vannak a felmenői között...://(ha nem értesz hozzá akkor ink hallgass el)

És ez NEM tisztavérű mert édesanyámat is megkérdeztem (mellesleg jól ért a lovakhoz) és ő is azt mondja h csak félvér szerinte.

2011. okt. 5. 13:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/17 anonim ***** válasza:
lehet hogy van benne egy picike nóniusz de szerintem lip :)
2011. okt. 5. 18:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/17 anonim ***** válasza:

Ebben a lóban semmi nóniusz sincs!

Ez valami lipicai félvér vagy lipicai ló!

2011. okt. 5. 18:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/17 anonim ***** válasza:
30%
13:42 Válaszoló irdmármeg hogy miről állapitottátok meg hogy ez nemtisztavérű ,hamár annyira ért hozzá édesanyád ,mert én nem értek hozzá.SZerintem tisem értetek hozzá mert akkor tudtavolna hogy a nemtisztavérű lóra szokták használni zugméntől származó lovakra ezt a jelzőt.Amúgy én nemlátok rajta sütést de édesanyádnak biztos jobb szemevan.Szerintem kiállitásra ,tenyésztett lovakat visznek, nem félvéreket, ha igy jobban tetcik.
2011. okt. 5. 20:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/17 anonim ***** válasza:
69%

20:27

Egy rendes hozzáértő lovas nem használja a korcs szót a félvér lovakra(és igen jobban tetszik) mert sértő és ennek a sértésnek semmi alapja nincsen mert egy "korcs" ló is lehet olyan jó testfelépítésű és pl. ugróképessésű ló mint egy nyereghelyen sütött tiszta vérű egyed. Nem érzem azt hogy emiatt nem értenénk (apum lovasoktató volt)a lovakhoz mert ilyen szavakkal nem illetem őket. Lehet zugfedeztetett csikó, sodri, félvér esetleg keveréknek is hívni....

Amúgy ha jól tudom tényleg csak tisztavérű lovakat visznek bemutatókra kiállításokra bocsánatot kérek, ezekhez nem értek annyira. Lehet tisztavérű, de én nem látom annak.

Sajnálom ha megsértettelek valamivel a szóhasználatod miatti felháborodásomban.

2011. okt. 6. 20:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/17 anonim ***** válasza:
70%

A ló nyugodtan lehet tisztavérű lipicai (nóniusz egészen biztosan nem!), próbáltam kinagyítani a képet, nem az igazi, de egészen biztosan nincs nyakon sütése, vagyis két eset lehetséges: 1. nyereghelyen sütött lipicai 2. sütetlen, zugtenyésztésből származó ló

Ha valóban OMÉK-en vagy hasonló helyen készült a kép - esélyes, mert mobilboxban áll a ló, szóval valami kiállítás, verseny vagy hasonló alkalom lehetett - akkor egészen biztosan van sütve, méghozzá - mivel a nyakán nincs semmi - nyereghelyen. Akkor pedig tisztavérű lippel van dolgunk.

2011. nov. 3. 13:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/17 anonim válasza:
0%

Ennek van egy kis Lipicais beütése szóval tuti hogy nem Tiszta vérű

Talán van egy kis köze a nóniuszhoz de nem sok.

2011. nov. 3. 17:35
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!