Kezdőoldal » Állatok » Lovak » Miért is van ez? Ezért néznek...

Miért is van ez? Ezért néznek most (ezek) le? Ezt nagyon nem értem. Valaki esetleg megmagyarázná nekem?

Figyelt kérdés
Egy valamit sosem értettem. Éspedig azok a lovasok, akik simán csak átlagos anyagi helyzetűek, és nincs is saját lovuk, hanem a lovarda lovait lovagolják, azok miért nézik le azt, akinek több éves lovas tapasztalata, versenytapasztalata van, és saját lova. Ráadásul egy eszméletlenül gyönyörű lova. Miért viselkednek divatlovasként, noha gyakorlatilag sem elég pénzük, sem elég lovas tudásuk van az egészhez. És a legtöbben alig 16 évesek, de akad köztük idősebb is. Csak úgy sugárzik belőlük a kényesség, a lenézés, és valami iszonyat nagy beképzeltség. Soha nem törődtem az ilyenekkel, csak csináltam a dolgom, és meg is lett az eredménye, sikereket értem el a saját lovaimmal, de azért ez az egy igazán érdekelne. Ha csak magamból indulok ki, akkor ha valakinek szép és jó lova van, akkor azt elismerem. Nincs tökéletes ló, de ha vannak jó tulajdonságai, akkor azt ki kell mindenképp emelni. A lovassal szintén hasonló a helyzet. Szóval akkor most én lennék a hülye, amiért SAJÁT lovaim vannak, és méghozzá nem is akármilyenek, és mert versenyeken eredményeket érek el?
2011. okt. 9. 12:16
1 2 3
 1/27 A kérdező kommentje:
Helyesbítek: *...em elég lovas tudásuk NINCS az egészhez!
2011. okt. 9. 12:18
 2/27 anonim ***** válasza:
57%
Azért csinálják,mert féltékenyek,de te ne törődj velük! Csak legyél természetes és továbbra se dicsekedj a lovaiddal!
2011. okt. 9. 12:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/27 A kérdező kommentje:
Nem beszélve arról, hogy etetem, gondoskodom, kitisztítom a boxát, edzem a lovam, és fizetem minden ezzel kapcsolatos költségét. Megveszem a felszereléseket, ami hát egyáltalán nem olcsó, mindent amit kell, és ezt mind saját magam csinálom. Ezek meg elmennek egy lovardába, max. megsimogatják a lovat, becézgetik, gügyögnek nekik, agyonra fényképezik magukat és a lovat is, amit persze muszáj kitenni Facebookra, vagy akárhova, hogy az egész világ lássa és megdicsérjék őket, hogy ők mennyire csodálatosak, és mennyire szépek, felülnek a hátára, és be van fejezve. Kifizetik a havi bérletet és "jóccakát"!
2011. okt. 9. 12:24
 4/27 A kérdező kommentje:
Köszi a választ! Nem szoktam dicsekedni, mert elég nem vagyok az a típus, legalább is nem érzem azt, hogy dicsekednék, meg csak elég belenéznem az emberek szemébe, amikkor a lovamat meglátják. Egy pillanatra eláll a lélegzetük, és lélekben ők is velem vágtáznak. Olyan élményt kapnak, egy pillanatot, ami akár csak egy másodpercre is, de szebbé varázsolja a napjukat. És akkor tudom, hogy ugyanazt érzik, amit én. Leírhatatlan! Na jóó, elég a nyáladzásból!
2011. okt. 9. 12:28
 5/27 anonim ***** válasza:
60%

Én most a te részedről is érzek azért némi nagyképűséget.

Egyébként meg nem kell általánosítani. Semmi sem csupán fekete és fehér.

2011. okt. 9. 12:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/27 anonim ***** válasza:
34%
Van ez így.Ne húzd fel magad!Mennyi idős vagy?
2011. okt. 9. 12:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/27 anonim ***** válasza:
81%

Féltékenyek, ennyi.

De azért légyszíves ne nézd le őket, mert átlagos anyagi helyzetűek. Én is az vagyok, de a lovamért nagyon sok mindenről lemondok, megfelelő ellátást kap, jó minőségű a felszerelése, és foglalkozok is vele, bár nem vagyok gazdag(és igen, váratlan helyzetre is van félrerakva)

Gyerekek még, a mostani kisgimis, nagyáltsulis korosztály elég nehéz, tisztelet a kivételnek.

De mért zavar a sok csilivili kép a facebookon? Nem kell nézegetni.

De az nagyon jó, h te meg tudod tenni, és meg is teszed, a legjobbat nyújtod a lovaidnok, sokat kihozol magatokból :)

Ahelyett h felhúzod magad a sok idegesítő kis ....-án, inkább mutass példát :)

2011. okt. 9. 12:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/27 anonim ***** válasza:
68%

Az sima irigység.

De amúgy egyetértek a másodikkal, az alázat neked se erősséged. Abból látszik, hogy kétszer is kiemelted mennyire szuper jó és szép a lovad, noha semmi köze a témához. Szóval feltehetőleg azért te is hergeled őket.

2011. okt. 9. 12:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/27 A kérdező kommentje:

Mindenkinek annyi van, amennyi. Úgy tanítottak, hogy a szegény embert is meg kell becsülni, mert az is megdolgozik a kenyeréért. Csak azért említettem az anyagi helyzetüket, mert általában úgy szokott lenni, hogy a gazdagabb csemetékkel szalad el a ló ilyen téren, és azokból lesznek divatlovasok. Amúgy az én családom is volt már rosszabb, és jobb anyagi helyzetben is, szóval én igazán egy rossz szót sem szólhatok.


Beképzelt lennék? Egyszerűen annyira imádom, meg büszke vagyok a lovaimra, hogy lehet néha túlzásba esek, de nem tehetek róla, tényleg nagyon szeretem őket, és egyszerűen nehéz magamban tartani, hogy mennyire lófanatikus vagyok.


Tudjátok tényleg azon vagyok, hogy a lovaimnak mindent megadjak, és most nem a felesleges kacatokra gondolok, meg a méregdrága kötőfékekre, meg a hasonlókra, hanem az alapvető dolgokra, amiért azért meg is kell dolgozni, na meg hogy eredményesek legyünk. Rengeteg munkát és szívemet-lelkemet beleadtam az egészbe, és erre lenéznek. Azért őszintén szólva tényleg nem esik jól.


20/L vagyok és 8 éves korom óta lovagolok.

2011. okt. 9. 12:49
 10/27 A kérdező kommentje:
Amúgy mellesleg hozzáteszem, hogy minden lovat dicsérni szoktam, és kiemelem az előnyeit. Nekem minden ló gyönyörű!
2011. okt. 9. 12:51
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!