Kezdőoldal » Állatok » Lovak » Póninak télire nem nyirt...

Póninak télire nem nyirt szőrre takaró?

Figyelt kérdés
polár vagy valamilyen istálló?? vélemények?szeintetek?
2011. okt. 10. 11:54
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
szerintem pónira felesleges. esetleg ha még nem kezdett el nőni a szőre, akkor takarhatod, hogy ne is nőjön meg, így könnyebb ápolni
2011. okt. 10. 13:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
ha nincs megnyírva akkor fölösleges esetleg ha nagyon hideg van vagy ha munka után leizad akkor terithetsz rá egy pokrocot.
2011. okt. 10. 14:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
41%

Póni méretben még nem láttam lótakarót. Esetleg egy pokrócot ráterítesz.

Mi úgy szoktuk csinálni, hogy ha a ló télen leizzad, akkor szalmával áttöröljük, majd megszórjuk fűrészporral, és arra tesszük rá a takarót. 1 óra múlva már száraz a ló, a fűrészpor beszívta. Persze az istálló rendszeresen szellőztetve van.

2011. okt. 10. 14:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:

póninak nem kell főleg ha istállóban van.

max ha munka után megizzad akkor teríts rá egy pokrócot és ennyi ;)

2011. okt. 10. 14:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 A kérdező kommentje:

utolsó előtti válaszoló:

ez egy nagy hülyeség.. fel is drözsölheti,mert le van izzadva.. mellesleg létezik póni takaró-.-'

2011. okt. 10. 15:33
 6/11 x) ***** válasza:
Drága lelkem.. a takarónak pont az a lényege hogy nagy munka után ne hűljön ki a ló az izzadtság miatt. Amelyik takaró dörzsöli a lovat az eleve silány. Bár megmondom őszintén hogy az eddigi lovas éveim alatt még egyszer se láttam ilyet.
2011. okt. 10. 15:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:

Alapvetően nincs szükség takaróra, ha ilyen pónis póni akkor főleg nem, ezek a fajták általában északról származnak, ahol sokkal nagyobb a hideg, így szívósak, és tényleg nagy lovakat meghazudtoló méretű bundit növesztenek télre, ha viszont sportpóni, vagy egy kicsit nyurgább fajta, és fázik, (remeg) akkor tehetsz rá.

Viszont vigyázni kell, ha elkezded takarózni a lovat, utána már nincs olyan, hogy 'ma nem', megszokja, és akkor már mindig kell amikor hideg van.

Edzés után, meg ha valóban meg van izzadva, akkor bármilyen nagy a szőre tegyél rá takarót, (miután megszáradt le lehet venni) nehogy megfázzon.

2011. okt. 10. 17:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 A kérdező kommentje:
akkor veszek egy polár takarót nkei. az jó edzés utánra nem????
2011. okt. 10. 19:24
 9/11 anonim ***** válasza:

Kedves kérdező, miből gondolod, hogy hülyeség lenne? A német fedezőméneknél is ezt a módszert használták a katonatisztek nem is olyan rég. Olvass utána, érdekes.

Amúgy nincs pónim, és tényleg nem találkoztam még póni takaróval. Nem azt mondtam, hogy egyáltalán nem létezik.

És igen, polár takaró. Az való erre.

2011. okt. 10. 22:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
Szerintem edzés utánra ne polár takarót vegyél neki. Polár takaró arra való, ha a ló kint van a legelőn a hóban fagyban. De ezt csak ráadod addig amíg meg nem szárad, szerintem elég egy istállótakaró, főleg, hogy közben az istállóban is lesz a paci. Illetve mielőtt ráteszed a takarót, jól dörzsöld át a hátát, megizzadt részeket egy jó marok szalmával, az jól szívja a nedvességet, és ahogy dörzsölöd, a vérkeringést is serkented.
2011. okt. 11. 16:48
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!