Kezdőoldal » Állatok » Lovak » Farok ápolásnál nem fog...

Farok ápolásnál nem fog megrúgni a ló? Hogy kell állni, meg mikor rúg a ló?

Figyelt kérdés
2011. okt. 13. 18:27
 1/9 anonim ***** válasza:
100%
ne mögé állj hanem mellé,általában akkor rug ha megijed és váratlanul éri valami ,mindig fell kell hívni a ló figyelmét,hogy mellete,körülötte vagy.
2011. okt. 13. 18:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
73%
Bennem bízik a lovam. És megérti ha azt mondom, hogy mögé megyek. és végig figyel miközben ápolom a farkát. nehezen értem el, hogy megértsen rengeteget törődtem vele hogy okos pacit neveljek belőle. :)
2011. okt. 13. 18:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
30%
Egy hajszál híján jelentettem a kérdést.
2011. okt. 13. 18:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:
Nem kell rosszra gondolni. Nem a ló nemi szervére értettem, hanem a farkára, amit kiszoktak fésülni.
2011. okt. 13. 18:45
 5/9 A kérdező kommentje:
Láttam, hogy valakik direkt a ló mögött állnak, és kb egy méterről fésülik ki a sörényt. Az úgy nem helyes, vagy mennyire veszélyes?
2011. okt. 13. 18:48
 6/9 anonim ***** válasza:
100%
Mögötte 1 méterre állni a legnagyobb hülyeség. Oldalra is tud rúgni, de nyilván ha közel állsz akkor kisebb a rúgás ereje mint ha messze állsz. És mögé sose szabad állni. Mellé kell. És ahogy mész mögé, simogasd végig a hátát, de úgyis figyeli hová mész. Ne tegyél hirtelen mozdulatokat, akkor nem fog megijedni. Én beszélni szoktam hozzájuk. Amúgy is, meg ilyenkor is. :)
2011. okt. 13. 18:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 x) ***** válasza:
100%
Én is beszélek hozzájuk. Bár alapvetően a mi lovainkra nem jellemző a rugdosás. De egyébként mellé kell állni, a hátsó combjához kb vagy ahonnan elég jól eléred a farkát. Először megcsinálod az egyik oldalát utána ha nem éred el rendesen a másik felét akkor átmész a másik oldalra.
2011. okt. 13. 21:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:

Ismerned kell a lovad. Alapvetően nem rugdosódósak, ok nélkül nem fog csak úgy felrúgni... Ne mögé állj, bár oldalra is tud rúgni, de hidd el, ha nem bántod, és nincs semmi olyan, amire rárúgna, nem fogja megtenni... Mivel a faránál vakfolt van, én szoktam mondani, hogy "itt vagyok", de ha hátranéz, úgyis látja, hogy ott állsz.

A farkát pedig ne fésüld, mert kiritkítod, mosd ki, fújd be, de nem is muszáj, és szálanként óvatosan szedd szét...

2011. okt. 14. 13:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:

Amikor a fara felé közelítesz, akkor is a fejétől indulj, és egészen a nyakától a hátán keresztül simíts végig a kezeddel, amíg el nem érsz a farához.

Ne közvetlenül mögé állj, hanem mellé, és úgy fésüld a farkát.

2011. okt. 15. 13:24
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!