Kezdőoldal » Állatok » Lovak » Járóiskolához milyen távolságb...

Járóiskolához milyen távolságba kell kitenni a rudakat lépésben?

Figyelt kérdés
Illetve cavalettit ügetésben?
2011. okt. 26. 20:43
 1/6 anonim ***** válasza:
A ló méretétől is függ.Ha nagy ló akkor lehet: 4-5 tyúklépés . Lépésben nem tudom nem szoktam használni.
2011. okt. 26. 20:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
Egy kb 165 cm magas ügetőről lenne szó.
2011. okt. 26. 20:51
 3/6 anonim ***** válasza:

Sima járóiskola kb. 1,25-1,45 (lótól függően), ügetésből ha ugrani akarsz (cavalettit) akkor az utólsó járóiskola rúdtól 2,9. Ha egész sort akarsz összerakni, akkor járóiskola, majd 2,9-re ugrás, utána 5,5-re ugrás, vagy 8,8-ra.

Ha vágtára rakod ki a cavalettit, akkor 8,8 helyett 9,4-re rakd, 5,5 helyett 6,4-re. Méterben értem. Hogy ez hány láb neked, azt nem tudom, én mindig tyúklépésben mérem, de tudom, hogy pontosan 25cm-es a taplam. :-)

2011. okt. 27. 11:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
Bocsi, figyelmetlenül olvastam, lépést kérdeztél. Nos, lépésben nem kell ezzel foglalkozni. Eleve lépésben csak a nagyon kezdő lovat viszem át rúd fölött, ha még nem látott ilyesmit. Akkor viszont nem távolságra teszem, hanem csak egy szál rudat rakok a földre, azon sétálunk át.
2011. okt. 27. 11:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
Kedves kérdező, Kincsem Park? :)
2011. okt. 27. 17:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:

Köszönöm szépen a válaszaitokat! Amint ki tudom próbálni, megírom hogy sikerült. :)

Amúgy teljesen kezdő lóról van szó. Egyszer valamit már próbáltunk átugrani, de csak mert ki volt rakva, és próbáljuk meg alapon, de nagyon alacsonyan volt, de amúgy köze nincs az egészhez.


Nem, nem Kincsem Park, Berek Lovarda, közelében sincs a Kincsemnek :)

Miért amúgy, ott mi van?

2011. okt. 27. 22:59

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!