Kezdőoldal » Állatok » Lovak » Hogy kell kiülni a bakolást?

Hogy kell kiülni a bakolást?

Figyelt kérdés
2011. nov. 11. 22:23
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
nincs rá konkrét módszer,de a legjobb,ha nem engeded,hogy bakoljon a ló
2011. nov. 12. 06:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
Mindenképp dőlj hátra és igyekezz mélyen ülni a nyeregben. Közben hajtsd előre a lovat, mert minél inkább megy előre, annál kevésbé tud bakolni, a fejét pedig tartsd fönn - amíg az a kezedben van, nem fog ledobni.
2011. nov. 12. 06:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
ülj bele a nyeregbe ahogy tudsz... a lényeg hogy ne hintázz előre hátra...ha leránt a ló azonnnal nyomd ki magad amennyire tudod így talán nem esel le...
2011. nov. 12. 08:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
én általában a nyereg legmélyebb pontjába ülök és akkor nem esek le csak egy kicsit megdob :) de ez se jön be mindig emlékszem egyszer estem vágtából mikor kibakolt xd nyeltem egy kis homokot de visszaültem az a lényeg szerintem h ha a ló bakol akkor azonnal büntesd meg ezen nem azt értem h verd szét a pálcával ( láttam már ilyet ) hanem h egyet odacsapsz és akkor tudni fogja h ezt nem szabad mertt akoor bünti van sajna vannak akik ezt nem teszik igy a ló felbátorodik és végül senki nem tudja már helyre hozni ne félj tőle ha kirúg bakol bármi.az első alkalom furcsa lesz :) de én már csak röhögök a kis bakolásain és mindig tudja h mit kap ha szórakozik
2011. nov. 12. 09:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:

Többféle módszer létezik, és nincs két egyforma bakolás. Én azt szoktam csinálni, hogy kikönnyítek, és az alsó lábszárammal, meg a térdemmel szorítok mint a veszett. Így dobni nem tud rajtam, mert ugye állok, és az egyensúlyom is megmarad, viszont az a buktatója, hogy megfékezni így sokkal nehezebben lehet a bakolást, mintha mondjuk ül az ember.

Plusz vannak olyan lovak, akik annyira nagyot és egymás után sokat bakolnak, hogy náluk ez a módszer abszolút nem válik be és veszélyesebb is, mintha beleülnél. Van olyan nekem is, hogy ha kikönnyítek, és érzem, hogy ez így nem okés, akkor inkább visszaülök és jó erősen feligazítom a fejét. Az a lényeg, hogy ne legyen lent a fejük, mert akkor pozícióban vannak a bakoláshoz. ha feligazítod, akkor nyert ügyed van. Persze, nem egyszerű mutatvány feligazítani sem. Mindenesetre szorítani kell a nyerget, mint a satu, és próbálni megőrizni az egyensúlyodat, miközben feligazítod.

2011. nov. 12. 10:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
Igen én is a kikönnyítős és térd szorítós dolgot alkalmazom, de ezzel egyszer megszívtam mert mégis visszaütött a nyereg.
2011. nov. 12. 11:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
Hát én úgy tanultam, hogyha bakol a ló, akkor jobb inkáb ülve maradni. Nekem ez vált be.
2011. nov. 12. 12:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
Ülve maradsz, és hátradőlsz... Ha kicsit bakol csak, akkor jó a kikönnyítős, de ha http://www.youtube.com/watch?v=Z4p2JyoptSI bevállal egy ilyet, nem hiszem, hogy ha nem dőlsz így hátra, hanem kikönnyítesz, hogy fent maradsz..
2011. nov. 12. 21:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
Ennek nincs konkrét technikája. Ha bakolni fog a lovad, nem azon fogsz gondolkozni, hogy hogy tartsd a lábszáradat. Biztos ülés kell, ami SOK lovon töltött óra után lesz, és ne engedd el a lovat. Mindig gondolkozz előre, később már azt is fogod érezni, ha bakolni akar a lovad, fogod tudni mikor miért csinálja. Sok-sok lovaglás!
2011. nov. 18. 12:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
Előző vagyok. Szerintem nem jó megoldás, ha próbálsz még "tornázni" a lovon, hogy miközben ő ugrál, te is fel-le ugrálsz :D :D Így csak elveszted az egyensúlyod. Nem az a lényeg, hogy ne üssön vissza a nyereg.. Ha a fenekeden maradsz nem is tud visszaütni a nyereg. Így én azt tanácsolom, ülj nyugodtan, úgy ahogy előtte.
2011. nov. 18. 12:47
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!