Kezdőoldal » Állatok » Lovak » Mi a véleményetek a haflingi...

Mi a véleményetek a haflingi lovakról?

Figyelt kérdés
Lányomnak szeretnék egy kislovat venni, és a haflingire gondoltam. Nem az első ló lenne, vannak itthon lovak, de azok mind nagyok. A család lovas család, már évtizedek óta lovagolunk, és kisebb létszámban tenyésztünk is. Tudom, hogy a lóvásárlásnál inkább lova válogatja, mint fajtája, és sok minden függ a neveléstől és az öröklődéstől, de egy általános véleményre lennék kíváncsi ezzel a fajtával kapcsolatban. Mennyire igényes, mennyivel eszik többet egy nagy lónál, alapban milyen vármérsékletűek (általánosságban kérdezem). Kinek milyen tapasztalatai vannak a fajtával kapcsolatban?

2011. nov. 16. 02:08
 1/4 anonim ***** válasza:
84%
én annyit tudok hogy ritka, és csodálatosan szép :)
2011. nov. 16. 08:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
100%

Ma már egyáltalán nem ritka fajta a haflingi, az előzővel nem értek egyet. Elég igénytelen állatkák, télen is minden gond nélkül lehet őket legelőn tartani, ismertem olyat, akinek jégcsapok lógtak az oldaláról, mégsem kívánkozott be az istállóba. :D

Alapjában véve nyugodtan, kiegyensúlyozottak, de van, hogy makacsak és önfejűek is. :)

2011. nov. 16. 15:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
74%
Hát nálunk van egy 6 éves hafi herélt, és nagyon jó kis ló. Jól ugrik, és kb havonta egszer-kétszer lovagoljuk (a gazdája ritkán jön) és még úgy is szépen ellovagiolható.
2011. nov. 16. 18:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
100%
A haflingi,mint általában kis lovak, vagy nagyon jópofák és kezelhetők, vagy nagyon szemetek, erőszakosak, akaratosak tudnak lenni. Ne haflingit akarj venni, hanem nézelődj a haflingerek közt, és amelyiket jónak találod, azt megveheted. Egy lóvásárlásnál soha nem árt, ha legalább kétszer háromszor megnézed a lovat mielőtt megveszed!Viszonylag igénytelen, kevesebbet fogyaszt, mint egy nagy ló, alapjaiban nyugodt vérmérsékletű, nehéz kikattintani, ha szemétkedik, inkább megáll, mintsem elrohanna.
2011. dec. 3. 22:40
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!