Kezdőoldal » Állatok » Lovak » Mik a pontos feltételei hogy...

Mik a pontos feltételei hogy valaki zsoké legyen?

Figyelt kérdés

Szeretnék zsoké lenni de egyszerűen nem lehet kiigazodni a szabályokon hogy most hol vannak megszabva milyen magas és súlyos lehet egy zsoké.


Én 180cm vagyok és 61kg...tudom a magasságom kicsit magas de a súlyom az szerintem beleférne.


2011. nov. 22. 19:41
 1/7 anonim ***** válasza:

túl magas vagy. persze, gondolom úgy nézel ki mint egy csontváz, de ha azt veszed, egy 150 cm magas ember meg 40-45 kg, ami épp ideális a magasságához, és könnyebb is nálad.


szerintem ez a pálya nem neked való, és az egészséged érdekében jó lenne ha felszednél magadra pár kilót. pláne ha fiú vagy.

2011. nov. 22. 19:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
NAgybátyám is zsoké, ő Bábolnán tanult, esetleg keress rá interneten
2011. nov. 22. 20:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:

Bocs elírtam 64kg vagyok :D

Am galopphoz hasonló sportág nincs amihez nem kellenek ilyen feltételek?

2011. nov. 22. 20:25
 4/7 anonim ***** válasza:
82%

Szerintem nehéz vagy,de még munkalovas lehetsz!

Egy zsoké a nagy általánosságban 50-60 kg-t lovagol ruhával -csizmával-nyereggel együtt.Ez kb. 3kg pluszt jelent a súlyodhoz képest.

Belinkelek egy galopp programot,itt megnézheted milyen súlyokkal lovagolnak.

[link]

2011. nov. 22. 21:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
Bocsi de se a magasságod se a súlyod nem alkalmas hogy zsoké legyél. Alacsony pici lovas a jó, mert az a lónak se teher a 60 km/h elérésénél és utána. A másik hogy kössetek belém de sajnos vagy nem sajnos igaz, hogy az alacsonyabb lovasok könnyebben tartják meg az egyensúlyukat.
2011. nov. 23. 19:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
én a helyedben modellkednék
2011. nov. 25. 20:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

Én is szeretnék zsoké lenni.

A magasságod nem is, de talán még a súlyod se annyira megfelelő...

De aztán ki tudja.

2018. okt. 13. 21:13
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!