Kezdőoldal » Állatok » Lovak » 4 éves vemhes kisbéri kancámat...

4 éves vemhes kisbéri kancámat megtaníthatom leülni, feküdni, spanyol lépésre, meg meghajlásra?

Figyelt kérdés

Mennyire szabad ebben a korban ilyeneket tanítani a lovamnak? Nem fogok vele ártani a csikónak? HA nem lenne vemhes, akkor szabad tanítani?

16/L


2011. nov. 23. 01:49
 1/6 anonim ***** válasza:
100%
Ultetni-fektetni nem, foleg, mert neha "huppan" amikor lefekszik, es az nem jo. A lepesek mehetnek, de gondolj bele, hogy egy vemhes kanca elsosorban vemhes, foleg az utolso par honapban - en nem biztos, hogy szekalnam. Legelo, es mozogjon annyit MAGATOL amennyi jolesik neki. (nekem nem menne terhesen az ugrabugra es ha terdeltetnenek vagy fekudj/kelj fel... magambol indulok ki :)
2011. nov. 23. 06:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
2011. nov. 23. 06:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
Félidőig nyugodtan lehet vele dolgozni ahogy egyébként, utána elkezdeni kímélni. (Viszont mozgatni azt végig kell, egyre óvatosabban, ha kondiban marad, könnyebben ellik.)
2011. nov. 23. 11:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

Nagyapám a lovával ellés napján egész nap szántott a ló 30 perc alatt simán ellet egy gyönyörű kis kancát.


az hogy kímélni bizonyos fokig ok de nem ember gondolj bele anno a ménesben sem kímélte a többi ló!

2011. nov. 23. 16:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

Nem a kímélésről van szó, hanem, hogy a pocakjában van egy kis csikó! Ha rá kell feküdnie az kellemetlen lehet az anya lónak, és a csikónak is. Én sem tudok 21 hetesen, sőt már előbb sem tudtam hasra feküdni.

Én is lovagoltam terhesen vemhes lovon, elég vicces volt. Viszont én már jó 3 hónapos terhesen abba hagytam a lovaglást, a pacit viszont simán használták még az ellés napján is, bár kíméletesebben. A terhesek, vemhesek hamarabb kifáradnak. Nem kapunk úgy levegőt, mert a picúr nyomja a tüdőnket is. Szóval a lépés, ügetés és még a vágta is megengedett a vemhesség alatt, de a fekvés, űlés szerintem nem ajánlott. A vemhesség vége felé viszont a vágtát is kerülni szokták már.

2011. nov. 23. 19:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
A fektetéssel várj az ellés utánig!A spanyol lépés előtt sok dolgot meg kell még tanitani a lovadnak, a spanyol lépéssel nem igazán illik kezdeni(nem is tudsz, lovat fel kell készíteni)mert soha nem éred el a várt hatást. Először talán a díjlovaglás alapjait kellene a lovadnak megtanítani és neked is megtanulni!!
2011. nov. 29. 21:02
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!